Grupa Azoty wchodzi na zagraniczne rynki

18 sierpnia 2023, 08:30 Alert

Grupa Azoty jeden z największych koncernów chemicznych Europy i perła w koronie polskiego przemysłu. Obecnie spółka zamierza zwiększyć sprzedaż produktów zagranicę, a pomóc jej w tym ma niemiecka firma.

Grupa Azoty podpisała nową umowę handlową z Compo Expert, na mocy której istotnie zwiększona zostaje oferta nawozów Grupy Azoty, które będą dystrybuowane przez Compo Expert na rynkach zagranicznych, a w portfolio oferowanych produktów znajdą się wszystkie nawozy azotowe i wieloskładnikowe.

W ramach poszerzonej współpracy Compo Expert będzie prowadzić sprzedaż produktów Grupy Azoty na rynkach zagranicznych, docelowo poprzez sieć swoich spółek z biurami sprzedaży zlokalizowanymi w 22 krajach i sprzedażą prowadzoną w ponad 100 krajach w pierwszej kolejności w Europie, ale również w Ameryce Południowej i Północnej oraz w Afryce i Azji.

– Silna międzynarodowa pozycja Compo Expert powoduje, że podjęliśmy decyzję o zwiększeniu skali naszej współpracy na rynkach zagranicznych. Jestem przekonany, że rozbudowana sieć dystrybucji Compo Expert pozwoli Grupie Azoty na skuteczną ekspansję na nowe rynki zbytu – mówi Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty.

– Poszerzenie oferty nawozów Grupy Azoty, które będą dystrybuowane przez Compo Expert to istotny krok w kierunku rozwoju naszej dotychczasowej współpracy. Nie mam wątpliwości, że doświadczenie i rozbudowana sieć sprzedaży Compo Expert będą pomocne w kontekście rozwoju biznesu Agro Grupy Azoty na rynkach zagranicznych – mówi Ingo Müller, Prezes Zarządu COMPO EXPERT GmbH.

W ramach podpisanej umowy określone zostały również wspólne działania marketingowe w obszarze nawozów i marki Grupy Azoty.

Compo Expert, to czołowy, międzynarodowy producent nawozów specjalistycznych i biostymulatorów sprzedawanych w 100 krajach. Oferuje rozwiązania do produkcji owoców, warzyw, a także upraw polowych, terenów rekreacyjnych, zieleni publicznej oraz szkółek i roślin ozdobnych. Firma posiada swoje biura zlokalizowane w Ameryce Południowej i Północnej, Europie, a także w Afryce i Azji. Produkcja odbywa się w fabrykach mieszczących się w Niemczech, Hiszpanii, Belgi oraz Grecji.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 24,66 mld zł w 2022 roku.

Grupa Azoty: sprzedaż Zakładów Azotowych Puławy na rzecz Orlenu jest „stanowczo przedwczesna”