„Rz”: Wraca sprawa zmian w zarządzie JSW

7 stycznia 2019, 10:15 Alert

W porządku obrad zaplanowanego na czwartek posiedzenia rady nadzorczej JSW jest punkt odnośnie zmian w zarządzie spółki – donosi „Rzeczpospolita”.

Siedziba JSW. Fot. JSW S.A.
Siedziba JSW. Fot. JSW S.A.

Z informacji dziennika wynika, że podczas posiedzenia 10 stycznia rada nadzorcza ma zająć między innymi zmianami w zarządzie spółki. Jak pisze „Rz”, w związku konfliktem między prezesem Danielem Ozonem, a przewodniczącą rady nadzorczej Haliną Buk i wiceprezesem ds. finansowych Robertem Ostrowskim zagrożone jest stanowisko prezesa JSW. Jak ustaliła gazeta, przyczyną ewentualnej utraty stanowiska przez obecnego szefa górniczej spółki jest spór o usługi realizowane na składowisku odpadów pogórniczych przy kopalni Borynia-Zofiówka-Jastrzębie. Według wiceprezesa Ostrowskiego pozostali członkowie zarządu chcieli zawrzeć niekorzystną dla spółki umowę na realizację tych usług. Ci z kolei oskarżają wiceprezesa o zatajenie jego stanowiska w tej sprawie oraz informują o „nieprawdziwym i zniesławiającym” charakterze opinii wiceprezesa.

„Rz” zwraca uwagę, że będzie to już trzecia próba odwołania prezesa JSW. Przypominamy, że obecny wiceprezes JSW Rober Ostrowski z dniem 1 marca 2019 ma objąć stanowisko prezesa spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Decyzja w tej sprawie zapadła na posiedzeniu RN PGE GiEK, która odbyła się 20 grudnia 2018 r.

Rzeczpospolita