Kaczanowski: Bombardier nie zgadza się z zarzutami prezesa UOKiK

30 stycznia 2015, 12:00 Infrastruktura

Dwie zmowy, pięciu ukaranych przedsiębiorców. Prezes UOKiK wydał dwie decyzje stwierdzające nieprawidłowości podczas przetargu na modernizację linii kolejowej Warszawa Okęcie-Radom – poinformował UOKiK. Zarząd Qumak, jednej z ukaranych decyzją prezesa UOKiK spółek, poinformował nas, że „uznaje decyzję za bezpodstawną, niemającą rzeczywistego uzasadnienia. Spółka złożyła już odwołanie od tej decyzji”.

Most średnicowy w Warszawie. Autor: Happa111

– Zarząd firmy Bombardier Transportation Polska zdecydowanie nie zgadza się z zarzutami postawionymi wobec niej przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – oświadczył w rozmowie z naszym portalem Maciej Kaczanowski, rzecznik prasowy Bombardier Transportation Polska.

Rzecznik dodaje następnie, że jego firma nie akceptuje zachowań monopolistycznych, które są sprzeczne z kodeksem etycznym jego firmy.

– Będziemy ściśle współpracować z władzami, aby udowodnić, że ta decyzja prezesa UOKiK jest bezpodstawna – kontynuuje Maciej Kaczanowski. – Tym bardziej, że UOKiK nie ma żadnych, bezpośrednich dowodów na potwierdzenie tych zarzutów.

– W związku z tym wnieśliśmy już odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – kończy oświadczenie rzecznik prasowy Bombardier Transportation Polska.