Orlen zapowiada wakacyjną obniżkę cen paliw

23 czerwca 2023, 09:35 Alert

– Decyzja jest już podjęta. Takie decyzje podejmuje się dużo wcześniej, analizuje się sytuację, sytuację konkurencji, ceny hurtowe. O 11:00 ogłoszę tę decyzję – mówi prezes Grupy Orlen Daniel Obajtek, w wywiadzie dla Radia Zet.

Stacja paliw PKN Orlen
Stacja paliw PKN Orlen

– Polacy, klienci będą zadowoleni. Będą to spore obniżki – dodał prezes koncernu.

Promocja na wakacje na Orlenie powróci w 2023 roku. Jak zapowiedział w piątek prezes Orlenu Daniel Obajtek, na okres wakacyjny będzie obniżka cen paliw na stacjach benzynowych. Dodał, że będą to „spore obniżki”.

Daniel Obajtek przedstawił szczegóły promocji na konferencji prasowej. – Na okres wakacji, ceny na Orlenie będą spadać. Tak jak w zeszłym roku obniżamy ceny paliw od 30 czerwca do 31 sierpnia. Każdy litr paliwa będzie tańszy o 30 groszy, a dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny obniżka wyniesie 40 groszy. Promocja będzie dotyczyć czterech tankowań miesięcznie do 50 l – mówił prezes Orlenu. – Z promocji będą mogli skorzystać klienci, którzy posiadają aplikację VITAY oraz posiadacze plastikowych kart. Chciałbym, żeby ta promocja była powtarzana w kolejnych latach – dodał.

W ubiegłym roku na Orlenie w ciągu wakacji obniżka wynosiła 30 gr na litrze benzyny i diesla. Można było zatankować po promocyjnej cenie maksymalnie do 50 litrów paliwa trzy razy w miesiącu. Łącznie dawało to 150 litrów paliwa miesięcznie.

Radio Zet / Jacek Perzyński

AKTUALIZACJA: 23 czerwca 2023 roku, godz. 11.30 – szczegóły promocji Orlenu

Orlen obniży ceny paliw na wakacje o kilka groszy. Ujawni jak za tydzień