Polska Grupa Energetyczna jest otwarta na sprzedaż PGE Paliwa

5 kwietnia 2024, 11:45 Alert

Polska Grupa Energetyczna jest otwarta na sprzedaż jednej ze swoich spółek. Mowa o PGE Paliwa, specjalizującej się w dostawach węgla kamiennego i biomasy na polskim rynku energii. Zdaniem prezesa Mariusza Marca, firma nie jest kluczowym elementem działalności Grupy.

Od lewej: Piotr Sudoł, dyrektor pionu finansów PGE i Dariusz Marzec, prezes Polskiej Spółki Energetycznej. Fotografia: Jędrzej Stachura

Dariusz Marzec, prezes Polskiej Grupy Energetycznej (PGE), w trakcie konferencji wynikowej powiedział, że nie wyklucza sprzedaży PGE Paliwa. Warunkiem koniecznym byłoby pojawienie się odpowiedniej oferty, która skłoniłaby firmę do jej rozważenia. Na ten moment taka transakcja nie jest prowadzona.

– PGE Paliwa nie jest najważniejszym ogniwem naszej działalności. To firma, która weszła w skład Polskiej Grupy Energetycznej w wyniku transakcji z EDF i nie była przez nas rozwijana od podstaw. Jeśli pojawi się chętny i konkretny kupiec, jesteśmy otwarci, by rozważyć sprzedaż – powiedział prezes PGE.

Spółka zależna PGE Paliwa została włączona do Grupy w listopadzie 2017 roku. PGE przejęła wówczas polskie aktywa francuskiego EDF.

Jędrzej Stachura / Marcin Karwowski

PGE chce dopiąć finansowanie morskich farm wiatrowych w najbliższych miesiącach