Polska Spółka Gazownictwa pokazała modelową gazownię

27 kwietnia 2022, 07:15 Alert

W Dzierżoniowie zaprezentowano nowy wygląd miejscowej gazowni. Obiekt  został otwarty w styczniu 2021 roku. Nowoczesny projekt budynku ma za zadanie podnieść standardy bezpośredniej obsługi klientów oraz zwiększyć bezpieczeństwo.

Zawór gazociągu. Fot. Polska Spółka Gazownictwa

Modelowa gazownia PSG

– Polska Spółka Gazownictwa, która jest największym dystrybutorem gazu w Europie, chce być nie tylko postrzegana jako niezawodny dostawca bezpiecznego paliwa gazowego, ale także jako firma nowoczesna dbająca zarówno o swoich pracowników jak i klientów. Dlatego chcemy się zmieniać. Gazownia w Dzierżoniowie jest nie tylko pięknym obiektem, ale również nowoczesnym budynkiem spełniającym najwyższe standardy BHP i wymogi przeciwpożarowe  – powiedział Robert Więckowski, prezes Polskiej Spółki Gazownictwa.

Budynek w Dzierżoniowie jest wybudowany od podstaw. Jego powierzchnia wynosi około 600 m2, powierzchnia z budynkiem magazynowym wynosi zaś 386 m2.

– Miastu przybył funkcjonalny i reprezentacyjny obiekt, z czego niezmiernie się cieszę nie tylko jako Wicewojewoda Dolnośląski, ale jako dzierżoniowianin – dodał Jarosław Kresa.

– Liczę, że infrastruktura gazowa będzie się nadal rozwijała w województwie dolnośląskim tak jak rozwija się w całym kraju, co już teraz odczuwalne jest na tym najmniejszym, lokalnym szczeblu – podkreślił Grzegorz Macko, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Gazownia w Dzierżoniowie wraz z placówką w Świdnicy zajmuje się eksploatacją sieci gazowej na obszarze czterech powiatów: dzierżoniowskiego, świdnickiego, ząbkowickiego oraz części powiatu wrocławskiego. Obie jednostki obsługują ponad 860 km gazociągów niskiego i średniego ciśnienia oraz ponad 63 tys. odbiorców gazu. W samym Dzierżoniowie na co dzień pracują 43 osoby.

Polska Spółka Gazownictwa/BiznesAlert.pl

Rosja może odciąć Bałkany jak Polskę. Będzie spotkanie kryzysowe