Prezes PGNiG podał się do dymisji

25 marca 2022, 17:44 Alert

Prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Paweł Majewski złożył rezygnację. Według RMF FM, to efekt tarć z szefem Orlenu Danielem Obajtkiem. Sam Majewski może wkrótce trafić do rządu.

ważne

Jak podaje RMF FM, powodem dymisji jest fuzja Orlenu z PGNiG. – Chemii między prezesami Obatkiem i Majewskim ewidentnie nie było, co powodowało, że łączenie naszych gigantów: paliwowego i gazowego szło bardzo opornie. Trwało więc przeciąganie liny, które wygrał szef Orlenu, doprowadzając do dymisji szefa PGNiG.

– Czas na takie ruchy nie jest zbyt szczęśliwy – podkreślają eksperci – bo jesteśmy w środku potężnego kryzysu energetycznego – podaje RMF FM.

Dziennikarze RMF FM ustalili w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości, że Paweł Majewski jest przymierzany do wejścia do rządu.

– Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA informuje, że 25 marca 2022 roku pan Paweł Majewski złożył rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu PGNiG ze skutkiem na dzień 8 kwietnia 2022 roku – potwierdziło PGNiG w komunikacie.

RMF FM/PGNiG/Michał Perzyński

AKTUALIZACJA: 26 marca 2022 roku, godz. 8.30 – informacja PGNiG