TV Republika i wPolsce24 z koncesją na nadawanie naziemne

7 lipca 2024, 07:44 Media

Maciej Świrski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, podpisał dokument koncesyjny dla telewizji Republika i wPolsce24.

Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski/żródło: www.krrit.gov.pl

Redaktor naczelny TV Republika, Tomasz Sakiewicz, wraz z Michałem Rachoniem, odebrali z KRRiT dokumenty potwierdzające uzyskanie koncesji na nadawanie naziemne. Obok Republiki, koncesje uzyskała telewizja wPolsce24. Obie telewizje będą dostępne na multipleksie naziemnym MUX-8 i mają otrzymać kolejno 51. i 52. pozycję.

Decyzję o udzieleniu koncesji obu podmiotom Maciej Świrski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji podjął 2 lipca 2024 roku.  Dzień później przewodniczący KRRiT na portalu X udostępnił pierwszą stronę dokumentu.

„Pierwsza strona dokumentu decyzji koncesyjnej dla @RepublikaTV i @wPolscepl 24, którą podpisałem wczoraj. Obie stacje będą nadawać na multipleksie 8, którego zasięg obejmuje całą Polskę” – poinformował Maciej Świrski na swoim profilu na X.

„To wspólny sukces – Państwa, zespołu, nas wszystkich. Nikt w to nie wierzył, że się uda. (…) TV Republika dostała koncesję i najszybciej jak to będzie możliwe postaramy się włączyć sygnał” – skomentował decyzję przewodniczącego KRRiT Tomasz Sakiewicz.

Według Sakiewicza, Republika może liczyć na bardzo duży wzrost widowni, bo ósmy multipleks, na który trafią obie telewizje, to 92 proc. zasięgu technicznego. Jeszcze większe liczby podaje Emitel, operator multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej. Z informacji tej firmy wynika, że ogólnopolski zasięg MUX-8 wynosi aż 98 proc.