Wojsko pomaga Orlenowi rozprowadzić paliwo po Polsce

9 października 2023, 07:00 Alert

Orlen odrzuca tezę, jakoby wykorzystywał wojskowe zapasy paliw do zaopatrywania stacji, ale przyznaje, że wojsko mu pomaga.

Stacja paliw PKN Orlen. Fot. PKN Orlen
Stacja paliw PKN Orlen. Fot. PKN Orlen

– Jednoznacznie dementujemy pojawiające się w Internecie sugestie o wykorzystywaniu przez Orlen wojskowych rezerw paliwowych. To fake news – odnosi się biuro prasowe Orlenu do spekulacji na temat wykorzystania wojskowych zapasów paliw przez tę spółkę.

– Natomiast potwierdzamy, że tak jak wielokrotnie w przeszłości (np. podczas wzmożonego ruchu w okresie letnim), wojskowe cysterny wspierają naszą logistykę w szybszych dostawach paliw produkowanych i importowanych przez Orlen – przyznaje spółka z Bielańskiej.

Ceny paliw na stacjach Orlenu niższe niż u konkurencji z jednej strony oraz obawy przed niedoborami z drugiej mogą naprężać łańcuchy dostaw tej firmy. Wojsko pomagało już w przeszłości przezwyciężyć ograniczenia logistyczne Orlenu, przykładowo wobec panicznych zakupów po inwazji Rosji na Ukrainie.

Media informowały o tym, że wyjątkowo niska cena na stacjach Orlenu oraz w hurcie przyciąga klientów z Polski i zagranicy. Z drugiej strony część sprzedawców zmniejsza podaż paliw na stacjach nie chcąc tracić na sprzedaży poniżej rentowności.

PKN Orlen / Wojciech Jakóbik