font_preload
PL / EN
Energetyka Ropa 1 czerwca, 2017 godz. 13:15   
REDAKCJA

Miland: Elektromobilność nie jest zagrożeniem dla ropy

Rafał Miland

– Poprzez swoją infrastrukturę PERN przyczynia się do bezpieczeństwa energetycznego Polski – Rafał Miland, Wiceprezes Zarządu, PERN S.A. podczas II Okrągłego Stołu Energetycznego w Warszawie. Wydarzenie jest objęte patronatem BiznesAlert.pl.

– PERN przez wiele lat w inwestowała w infrastrukturę. Rz magazynowania ropy paliw oraz przesyłowa. Rynek bardzo się zmienił od momentu pakietu paliwowego. O ile mieliśmy wcześniej do czynienia ze zjawiskiem szarej strefy, to teraz jest to zjawisko ograniczone . Odczuliśmy to po ilości obsłużonych klientów i wzroście dokonywanych operacjach. To dobra wiadomość dla rafinerii – powiedział Miland.

– Na tym etapie elektromobilność  nie jest dla nas konkurencją. Ropa będzie wykorzystywana do produkcji paliw nawet jeżeli co drugi samochód na świecie będzie samochodem elektrycznym. Ropa jest przecież surowcem chemicznym. To też ciekawa perspektywa, która dostrzegamy – przyznał. –Przez rozproszenie naszych baz i dystrybucji paliw możemy być spokojni o to, że jeszcze przez wiele lat będziemy mogli realizować swoje zadania.

– Zamierzamy rozbudować infrastrukturę magazynową w Gdańsku, ponieważ rafinerie korzystają z różnych rodzajów ropy, nie tylko dostarczanej z kierunku wschodniego. Próbują różnych procesów rafinacji. Gdańsk stanie się miejscem z największą bazą magazynową w Polsce – powiedział gość konferencji.

W dniach 1-2 czerwca 2017 r. w Ministerstwie Energii trwa II Okrągły Stół Energetyczny organizowany przez resort we współpracy z Zespołem Doradców Gospodarczych TOR.