font_preload
PL / EN
Alert 9 listopada, 2018 godz. 12:00   
REDAKCJA

Polska i USA podpiszą porozumienie o strategicznym dialogu w obszarze energii

USA fot. pixabay.com

W piątek Piotr Naimski, sekretarza stanu w KPRM, pełnomocnika rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej oraz Sekretarz Stanu w KPRM oraz sekretarz do spraw energii USA Rick Perry podpiszą porozumienia pomiędzy Polską i Stanami Zjednoczonymi o strategicznym dialogu w obszarze energii.

Jak poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów na 13.30 zaplanowano konferencja prasową, podczas której nastąpi uroczystość podpisania porozumienia pomiędzy Polską i Stanami Zjednoczonymi o strategicznym dialogu w obszarze energii. Dokument podpiszą Piotr Naimski oraz Rick Perry.

Jak wyjaśnia KPRM porozumienie dotyczy prowadzenia regularnego dialogu z udziałem administracji i ekspertów obu państw w obszarach związanych w szczególności z cyberbezpieczeństwem, energią atomową, paliwami kopalnymi i infrastrukturą energetyczną i stanowi realizację wspólnego oświadczenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Donalda J. Trumpa wydanego w Waszyngtonie 18 września 2018 r.

Przypominamy, że czwartek sekretarz ds. energii USA Rick Perry i minister energii Krzysztof Tchórzewski podpisali deklarację o wzmocnionej współpracy w zakresie bezpieczeństwa energetycznego. Współpraca ma dotyczyć m.in. bezpieczeństwa dostaw gazu i energetyki jądrowej.

CIRE.PL