font_preload
PL / EN
Energetyka Infrastruktura Środowisko 17 lutego, 2017 godz. 15:45   

Tchórzewski: Elektryfikacja transportu będzie miała wymierny efekt dla środowiska

tchórzewski fot. Ministerstwo Energii

– Elektromobilność to najszybszy sposób na walkę z niską emisją w miastach – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas konferencji „Wyzwania w transporcie dla ochrony środowiska”. Spotkanie odbyło się 17 lutego 2017 r. w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). W wydarzeniu wzięli również udział minister środowiska Jan Szyszko i prezes NFOŚiGW Kazimierz Kujda.

Minister Tchórzewski podczas konferencji podkreślił, że elektryfikacja transportu może doprowadzić do poprawy jakości powietrza, zwłaszcza w dużych miastach. – Chcemy wykorzystać potencjał, który mamy. Stawiamy na transport publiczny i miejski samochód elektryczny – dodał. Zauważył, że może to być najszybszy sposób na walkę z niską emisją w miastach, jednocześnie pozwalający na rozwijanie się polskich technologii.

– Cieszy nas również, że równolegle z pracami w ME następuje wysiłek po stronie wielu agend rządowych, mający na celu wsparcie – również finansowe -rozwoju obszaru elektromobilności – powiedział minister Tchórzewski. Podkreślił, że projekt, który został zainicjowany w Ministerstwie Energii, ma charakter międzyresortowy i międzyinstytucjonalny.

Ministerstwo Energii