Piotr Woźny został nowym wiceministrem przedsiębiorczości i technologii. Resort we wpisie na Twitterze poinformował, że ma zajmować działaniami na rzecz czystego powietrza.
Pod koniec grudnia media informowały, że premier Mateusz Morawiecki ma zamiar powołać pełnomocnika rządu ds. czystego powietrza. Według doniesień miał nim zostać Piotr Woźny, który w przeszłości był m.in. jego doradcą oraz wiceministrem cyfryzacji.
Oprócz Woźnego, powołani przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowiska Podsekretarzy Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii zostali Mariusz Hałdyj oraz Tadeusz Kościński. Poniżej znajdują się biogramy wiceministrów.
Mariusz Haładyj
16 stycznia 2018 r. powołany na stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.
W 2002 r. rozpoczął pracę w Kancelarii Adwokackiej w Lublinie. Od 2003 r. był zatrudniony w Najwyższej Izbie Kontroli. W roku 2006 odbył staż w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Unii Europejskiej w Brukseli w Wydziale ds. Kontaktów Gospodarczych. Od 2006 r. pracował w Ministerstwie Finansów w Departamencie Kontroli Skarbowej w Wydziale Kontroli Gospodarowania Mieniem Skarbu Państwa na stanowiskach najpierw głównego specjalisty, a od 2007 r. na stanowisku naczelnika wydziału. Od 2008 r. był zatrudniony w Ministerstwie Gospodarki w Sekretariacie Ministra na stanowisku najpierw naczelnika wydziału ds. eksperckich i koordynującego pion obsługi dokumentacji, a od 2009 r. na stanowisku zastępcy dyrektora nadzorującego pracę wydziałów prawa gospodarczego i finansowego oraz samodzielne stanowiska ds. eksperckich. Od lutego 2012 r. do grudnia 2015 r. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki. Od 9 grudnia 2015 r. do 15 stycznia 2018 r. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju.
Ukończył magisterskie studia prawnicze na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz podyplomowe „Prawo spółek” na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył także aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie oraz aplikację kontrolerską w Najwyższej Izbie Kontroli. Jest radcą prawnym.
Zna język angielski i rosyjski.
Tadeusz Kościński
16 stycznia 2018 r. powołany na stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.
Przez całą karierę zawodową związany z sektorem bankowym.
Od 1997 roku pełnił funkcję dyrektora w Banku Zachodnim WBK S.A. Wcześniej pracował w Polskim Banku Rozwoju S.A., Banku Przemysłowo-Handlowym, Banku Śląskim i Banku Pomorskim, a także w dwóch bankach w Londynie. Od 27 listopada 2015 r. do 15 stycznia 2018 r. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju.
Absolwent Goldsmith’s University of London. Fundator Fundacji Kresy Historii.
Zna biegle język angielski.
Piotr Woźny
17 stycznia 2018 r. powołany na stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.
Radca prawny, ukończył Wydział Prawa UAM w Poznaniu, aplikację sądową i aplikację radcowską.
W latach 2000-2001 wiceminister w Ministerstwie Łączności. Następnie rozwijał swoją praktyką zawodową, koncentrując się na działaniach związanych z kształtowaniem regulacji prawnych i sposobie funkcjonowania sektorów regulowanych w Polsce. Brał aktywny udział we wielu inicjatywach mających na celu stworzenie skutecznej konkurencji na rynku telekomunikacyjnym w Polsce. W 2008 r. wyróżniony przez Krajową Izbę Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji tytułem „Zasłużony dla KIGEiT w ostatnim 15-leciu” . Dwukrotnie otrzymał tytuł „Mecenasa Edukacji Prawniczej” od Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland za wkład na rzecz rozwoju edukacji prawniczej w Polsce.
Od listopada 2015 r. do marca 2017 r. wiceminister cyfryzacji. Głównymi obszarami jego aktywności były kwestie związane ze stworzeniem w ramach Programu Polska Cyfrowa efektywnych mechanizmów dofinansowania budowy sieci szerokopasmowych .
Od maja 2017 r. w Ministerstwie Rozwoju, doradca Premiera Mateusza Morawieckiego do spraw implementacji programu Czyste Powietrze.
Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii/Piotr Stępiński