InfrastrukturaKolejeWszystko

Wierciński: Docelowo ZUE chciałoby mieć 20-25% na rynku kolejowym

Grupa ZUE chce zwiększyć udział w krajowym rynku modernizacji linii kolejowych. Celem spółki w ramach strategii do 2020 roku, jest także rozwój zagraniczny. 

– Na rynku kolejowym mamy obecnie ok. 15-proc. udział, docelowo chcielibyśmy mieć 20-25%. W infrastrukturze miejskiej nasz udział w Polsce szacujemy na 50-60% i chcemy go utrzymać, biorąc pod uwagę, że rynek będzie rósł, a tym samym przychody – poinformował agencję ISBnews Arkadiusz Wierciński, dyrektor ds. strategii Grupy ZUE.

Zdaniem Wiercińskiego w energetyce, pomimo posiadania znacznych kompetencji, na razie jego firma jest debiutantem. – Docelowo myślimy znaleźć się wśród pięciu-sześciu czołowych polskich firm z udziałem na poziomie ok. 10% rynku – dodał dyrektor ds. strategii Grupy ZUE.

Według niego perspektywy na rynku polskim są wyśmienite, a pieniędzy będzie więcej niż w poprzedniej perspektywie unijnej.

– Celem spółki w ramach strategii do 2020 r., jest rozwój zagraniczny: w Europie Zachodniej, Europie Środkowej i Południowej oraz w Afryce – stwierdził Arkadiusz Wierciński. – Grupa ZUE rozważa przejęcia firm z segmentu produkcji związanej z wykonawstwem infrastruktury kolejowej i miejskiej szynowej.

W przypadku znalezienia atrakcyjnych celów akwizycji spółka nie wyklucza pozyskania zewnętrznego finansowania – ocenił Arkadiusz Wierciński.

– Przyglądamy się kilku firmom i na razie analizujemy potencjalne cele. Z partnerem będziemy mogli zaproponować nowe produkty – powiedział. – Przedmioty potencjalnej akwizycji to głównie polskie firmy.

ZUE chce się dobrze do tych działań przygotować i nie będzie finalizacji przejęć w najbliższych miesiącach.

– Jeśli będzie atrakcyjny cel inwestycyjny, nie wykluczamy pozyskania finansowania z zewnątrz. „Alianse strategiczne” ZUE nie muszą wiązać się z przejęciami, a możliwa jest każda inna forma współpracy z partnerem, np. joint-venture – ocenił Arkadiusz Wierciński.

Źródło: ISBnews


Powiązane artykuły

Srebro. Fot. KGHM, foto ilustracja

Polska potęgą srebra. Zachód ma na nie chrapkę

Amerykańska Służba Geologiczna dokonała przeliczenia polskich zasobów srebra, oceniając je jako największe na świecie, pozostawiające daleko w tyle dotychczasowych liderów branży....

PSG: Tereny dotknięte powodzią otrzymają nowy gazociąg

Spółka poinformowała o otrzymaniu decyzji lokalizacyjnej dotyczącej gazociągu Otmuchów-Paczków (powiat nyski), na terenach, które zostały dotknięte przez zeszłoroczną powódź. Infrastruktura...

Polska i kraje bałtyckie zbliżają się by chronić energetykę

Polska oraz Litwa, Łotwa i Estonia podpisały memorandum dotyczący współpracy w zakresie ochrony infrastruktury energetycznej. W lutym bieżącego roku kraje...

Udostępnij:

Facebook X X X