InfrastrukturaLotniskaWszystko

Rekordowy listopad na Lotnisku Chopina

Ponad 746 tys. osób zostało odprawionych na Lotnisku Chopina w listopadzie 2014 r. To o 7,1 proc. więcej niż w tym samym miesiącu 2013 r.

Listopadowy wynik jest kolejnym miesięcznym rekordem w historii warszawskiego portu. W ruchu krajowym z/do Warszawy przewiezionych zostało 93 tys. pasażerów (wzrost o 0,7 proc.), zaś w ruchu międzynarodowym 653 tys. osób (+8 proc.).
– Zarówno rekordowy wynik października, jak i rekord w listopadzie wskazują na  wzrost ruchu na Lotnisku Chopina na poziomie około 8 proc. w porównaniu rok do roku. Warto dodać, że te rekordowe liczby pasażerów obsłużone zostały przy zmniejszonym o około 30 proc. zatrudnieniu personelu lotniskowego. Mimo tej znaczącej zmiany jakość obsługi pasażerów pozostała nadal na niezmienionym, wysokim poziomie – komentuje dyrektor lotniska, Michał Kaczmarzyk.

Warto przypomnieć, że do końca września 2013 r. z Lotniska Chopina latał niskokosztowy przewoźnik Ryanair, który generował około 11 proc. całego ruchu. Odjęcie tego ruchu ze statystyk w październiku i listopadzie nie wykazało spadków, a wręcz przeciwnie. Zestawienie wyników października i listopada 2013 r., kiedy tania linia nie latała już z Warszawy, z tymi samymi miesiącami br. pokazuje, że mimo nieobecności Ryanaira, ruch na Lotnisku Chopina dynamicznie rośnie.

– Świadczy to o poszerzeniu oferty przez pozostałych przewoźników i dużym potencjale wzrostu naszego portu – wyjaśnia Michał Kaczmarzyk.

Łącznie w ciągu 11 miesięcy br. na Lotnisku Chopina obsłużonych zostało ponad 9,8 mln osób (spadek o 1,6 proc.), z czego prawie 8,7 mln w ruchu międzynarodowym (spadek o 2,7 proc.) oraz ponad 1,1 mln w ruchu krajowym (wzrost o 7,6 proc). Liczba operacji lotniczych ogółem zwiększyła się w listopadzie o 7 proc. i wyniosła łącznie 10,9 tys.


Powiązane artykuły

Strajk we Francji. Odwołano 40 procent lotów

Na skutek strajku we Francji odwołano około 40 procent paryskich lotów. Dyrektor Ryanair określił je jako niedopuszczalne. Pierwszego dnia, w...

PSG: Tereny dotknięte powodzią otrzymają nowy gazociąg

Spółka poinformowała o otrzymaniu decyzji lokalizacyjnej dotyczącej gazociągu Otmuchów-Paczków (powiat nyski), na terenach, które zostały dotknięte przez zeszłoroczną powódź. Infrastruktura...

Polska i kraje bałtyckie zbliżają się by chronić energetykę

Polska oraz Litwa, Łotwa i Estonia podpisały memorandum dotyczący współpracy w zakresie ochrony infrastruktury energetycznej. W lutym bieżącego roku kraje...

Udostępnij:

Facebook X X X