AlertŚrodowisko

Szef NASA apeluje o globalną współpracę w walce ze zmianami klimatycznymi

Źródło: freepik.com

Szef NASA Bill Nelson podkreślił potrzebę międzynarodowej współpracy w dziedzinie zmian klimatycznych i ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. W wywiadzie udzielonym we wtorek w Mexico City, Nelson podkreślił, że choć rozwiązania są dostępne, wymagają one globalnego zaangażowania i działań na niespotykaną dotąd skalę.

Satelity kosmiczne, według Nelsona, stanowią kluczowe narzędzie w monitorowaniu zmian klimatu i identyfikacji źródeł emisji gazów cieplarnianych, takich jak wycieki metanu. NASA zbiera i udostępnia te dane, aby edukować społeczeństwo i naukowców na temat ich znaczenia i sposobów wykorzystania.

Metan, drugi co do wielkości czynnik przyczyniający się do globalnego ocieplenia po dwutlenku węgla, jest szczególnie niebezpieczny ze względu na swoją wyjątkową zdolność zatrzymywania ciepła w atmosferze. Pam Melroy, zastępca administratora NASA, podkreśliła, że problem zmian klimatycznych ma charakter globalny i żadne państwo nie jest w stanie go samodzielnie rozwiązać.

Wcześniej tego samego dnia, Nelson i Melroy, obaj byli astronauci, spotkali się z prezydentem Meksyku, Andresem Manuelem Lopezem Obradorem, oraz innymi urzędnikami, aby omówić potencjalne kierunki współpracy między krajami w tej kluczowej dziedzinie.

Apel Nelsona podkreśla pilność działań i znaczenie współpracy międzynarodowej w walce ze zmianami klimatycznymi, które mają globalny wpływ i wymagają globalnych rozwiązań.

Reuters / Mateusz Gibała

USA zakończą pauzę LNG za rok. Nie będzie blokady gazu dla Polski


Powiązane artykuły

Odpady. Fot: ReVentas

Orlen inwestuje w technologię recyklingu od Szkotów. Ma zmniejszyć ślad węglowy

Fundusz Orlen Venture Capital zainwestował w nowatorską technologię oczyszczania odpadów z tworzyw sztucznych, by umożliwić ich ponowne wykorzystanie m.in. w...
Źródło: freepik

Unia Europejska zaostrza kontrole w ramach prawa antydeforestacyjnego. Tylko cztery kraje na liście „wysokiego ryzyka”

Unia Europejska opublikowała akt prawny, który wprowadza najsurowsze kontrole importu towarów z czterech krajów uznanych za „wysokie ryzyko” w ramach...
Rafineria PCK w Schwedt

Niemiecka rafineria truje? Polska domaga się dostępu do danych, których Berlin nie udostępnił

Na mocy niemieckiego specpozwolenia rafineria Schwedt może emitować dwutlenek siarki przekraczając nawet pięciokrotnie unijne normy. Minister Hennig-Kloska zwróciła się do...

Udostępnij:

Facebook X X X