AlertŚrodowisko

Szef NASA apeluje o globalną współpracę w walce ze zmianami klimatycznymi

Źródło: freepik.com

Szef NASA Bill Nelson podkreślił potrzebę międzynarodowej współpracy w dziedzinie zmian klimatycznych i ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. W wywiadzie udzielonym we wtorek w Mexico City, Nelson podkreślił, że choć rozwiązania są dostępne, wymagają one globalnego zaangażowania i działań na niespotykaną dotąd skalę.

Satelity kosmiczne, według Nelsona, stanowią kluczowe narzędzie w monitorowaniu zmian klimatu i identyfikacji źródeł emisji gazów cieplarnianych, takich jak wycieki metanu. NASA zbiera i udostępnia te dane, aby edukować społeczeństwo i naukowców na temat ich znaczenia i sposobów wykorzystania.

Metan, drugi co do wielkości czynnik przyczyniający się do globalnego ocieplenia po dwutlenku węgla, jest szczególnie niebezpieczny ze względu na swoją wyjątkową zdolność zatrzymywania ciepła w atmosferze. Pam Melroy, zastępca administratora NASA, podkreśliła, że problem zmian klimatycznych ma charakter globalny i żadne państwo nie jest w stanie go samodzielnie rozwiązać.

Wcześniej tego samego dnia, Nelson i Melroy, obaj byli astronauci, spotkali się z prezydentem Meksyku, Andresem Manuelem Lopezem Obradorem, oraz innymi urzędnikami, aby omówić potencjalne kierunki współpracy między krajami w tej kluczowej dziedzinie.

Apel Nelsona podkreśla pilność działań i znaczenie współpracy międzynarodowej w walce ze zmianami klimatycznymi, które mają globalny wpływ i wymagają globalnych rozwiązań.

Reuters / Mateusz Gibała

USA zakończą pauzę LNG za rok. Nie będzie blokady gazu dla Polski


Powiązane artykuły

Niemcy: Od 2005 roku emisje CO2 spadły o połowę

Federalny Urząd Ochrony Środowiska (UBA) w Dessau-Roßlau podaje, że od wprowadzenia systemu dokumentacji emisji CO2 w 2005 roku emisje w...
Rzeka Ren. Źródło: wikimedia

Rzeka Ren będzie coraz cieplejsza. A to wpłynie na gospodarkę

Szwajcarska Federalna Politechnika w Zurychu (ETH) wskazuje, że do końca XXI wieku temperatura wody Renu może wzrosnąć nawet o 4,2 stopnia...
Aktywiści podczas strajku klimatycznym w Niemczech. Źródło: wikimedia

Zielona młodzieżówka chce wywłaszczyć koncerny w Niemczech

Jakob Blasel, współprzewodniczący Zielonej Młodzieży, wzywa do nacjonalizacji trzech niemieckich koncernów – RWE, Leag i Thyssenkrupp – w celu ochrony...

Udostępnij:

Facebook X X X