AlertEnergetykaGaz.

Europejska firma otwiera działalność w Niemczech, aby obsługiwać terminal LNG

Gazowiec LNG w porcie w Świnoujściu. Fot. Wojciech Wrzesień/stock.adobe.com

KN Energies, operator litewskich terminali skroplonego gazu ziemnego (LNG), założyła niemiecką spółkę zależną, KN Energies Deutschland, w ramach swojej grupy kapitałowej. Nowa jednostka będzie odpowiedzialna za realizację zadań zleconych przez niemiecką państwową firmę Deutsche Energy Terminal (DET), w tym za techniczną obsługę i utrzymanie drugiego pływającego terminalu importowego LNG w Wilhelmshaven, znanego jako Wilhelmshaven 2.

Po wygraniu przetargu na świadczenie usług dla terminalu Wilhelmshaven 2, KN Energies podpisała umowę z DET na okres przedoperacyjny aż do rozpoczęcia komercyjnej eksploatacji, a następnie na pięcioletni okres technicznej obsługi i utrzymania, z możliwością przedłużenia umowy. KN Energies Deutschland będzie miała swoją siedzibę w Wilhelmshaven, Dolna Saksonia, a wszystkie udziały w nowej spółce będą w posiadaniu firm z grupy KN Energies, podobnie jak w przypadku brazylijskiej spółki zależnej KN Açu Servicos de Terminal de GNL.

KN Energies Deutschland zatrudni specjalistów ds. zasobów ludzkich, zdrowia, bezpieczeństwa i środowiska (HSE), a także inżynierów mechanicznych, elektrycznych i automatyki, zarządzania operacjami oraz utrzymania. Rekrutacja na stanowiska niemieckie jest w toku, a nowi pracownicy będą wspierani przez zespół z Litwy i szkoleni w zakresie niezbędnej wiedzy operacyjnej. Linas Kilda, dyrektor ds. rozwoju biznesu w KN Energies, podkreślił, że długoterminowa strategia firmy obejmuje rozwijanie działalności na rynkach zagranicznych oraz utrzymanie wiodącej pozycji na rynku pływających terminali LNG w Unii Europejskiej.

Po rozpoczęciu komercyjnych operacji terminalu Wilhelmshaven 2, KN Energies będzie odpowiedzialna za techniczną obsługę i utrzymanie infrastruktury terminalu, w tym nabrzeża budowanego przez firmę Van Oord, jego wyposażenia oraz rurociągu. Ponadto, firma będzie organizować pracę techniczną i koordynować działania zapobiegawcze. Pływająca jednostka magazynowania i regazyfikacji LNG (FSRU) Excelsior, należąca do amerykańskiej firmy Excelerate Energy, będzie rozmieszczona w terminalu, który ma pojemność magazynowania LNG wynoszącą 138 000 metrów sześciennych oraz roczną zdolność regazyfikacyjną na poziomie 5 miliardów metrów sześciennych gazu ziemnego.

Offshore energy / Mateusz Gibała

Branża naftowo-gazowa wzywa Joe Bidena do odblokowania eksportu LNG


Powiązane artykuły

Unia zmienia magazyny gazu. Czy obniży ceny w zimie?

Unia Europejska wprowadziła zmiany w przepisach dotyczących obowiązkowego napełniania magazynów gazu, umożliwiając państwom członkowskim większą elastyczność w realizacji tego celu....
Stacja ładowania Polenergia eMobility. Fot. Polenergia

Zielona energia nie jest przepustką do El Dorado operatorów ładowarek

Polenergia eMobility mimo wzrostu skali działalności nadal przynosi straty. Czy dlatego jej właściciel mrozi inwestycje, i chce ją sprzedać?

Gazprom zaciera ręce. Holandia pozwala mu odzyskać zamrożone aktywa

Sąd Okręgowy w Hadze uchylił nakaz zajęcia aktywów dwóch spółek kontrolowanych przez Gazprom. Rosyjski gigant energetyczny odzyskał swoje udziały z...

Udostępnij:

Facebook X X X