Aerospace Systems zainwestuje w Polsce ponad 10 mln dolarów

18 listopada 2015, 14:17 Alert

Actuation & Propeller Systems – jeden z działów UTC Aerospace Systems, zainwestuje ponad 10 milionów dolarów w zakład produkcyjny firmy we Wrocławiu. Celem inwestycji jest m.in. wsparcie programu Airbus Helicopters H175. Nowe środki pozwolą na zwiększenie zatrudnienia o ponad 100 osób.

Wrocławski zakład UTC Aerospace Systems zajmuje się m.in. produkcją układów służących
do sterowania i kontroli lotu w samolotach oraz śmigłowcach. Rozszerzenie zdolności produkcyjnych ma na celu wsparcie nowych programów, takich jak Airbus Helicopters H175. We wrocławskich zakładach będą produkowane siłowniki do układów sterowania dla tych śmigłowców.

100 nowych miejsc pracy

Planowana inwestycja pozwoli stworzyć 100 nowych miejsc pracy i przyczyni się do rozwoju lokalnej gospodarki. Obecnie zakłady produkcyjne we Wrocławiu zatrudniają około 1000 pracowników.

– Cieszę się, że będziemy wspierać Airbus Helicopters w naszych wrocławskich zakładach. Polska jest dla nas strategicznym regionem. Jesteśmy silnie obecni na tym rynku od wielu lat.
W przyszłości planujemy następne inwestycje, które przyczynią się do rozwoju polskiej gospodarki i sektora lotniczego – powiedział Andreas Schell, szef działu Actuation & Propeller Systems w UTC Aerospace Systems.

Rozwój zakładów we Wrocławiu

Ta kolejna inwestycja UTC Aerospace Systems w działalność produkcyjną w Polsce potwierdza szybki wzrost krajowego sektora lotniczego i technologicznego. W lipcu 2014 r. zakłady produkcyjne we Wrocławiu zostały rozbudowane o nowoczesne Globalne Centrum Inżynieryjne. Prowadzone są tam m.in. badania nad rozwojem mechanicznych systemów lotniczych.

Nowe środki pozwolą zwiększyć możliwości wrocławskich zakładów w zakresie obróbki skrawaniem krytycznych komponentów, obróbki powierzchni, montażu i testowania, inżynierii produkcji oraz powiązanych funkcji wsparcia. Produkty będą dostarczane bezpośrednio z Wrocławia do zakładów Airbus Helicopters w Marignane we Francji od 2016 r.

Inwestycja stanowi kolejny rozdział w 50-letniej historii innowacyjności i partnerstwa pomiędzy UTC Aerospace Systems, a Airbus Helicopters, zwłaszcza w kontekście planowanej budowy polskich zakładów Airbus Helicopters w Łodzi.

UTC Aerospace Systems projektuje, produkuje oraz serwisuje zintegrowane systemy
i komponenty dla przemysłu lotniczego i obronnego. Firma wspiera grono międzynarodowych klientów dzięki rozmieszczonym na całym świecie jednostkom produkcyjnym i serwisowym.

United Technologies Corp. z siedzibą w Farmington w stanie Connecticut dostarcza zaawansowane technologicznie systemy i usługi dla branży budowlanej oraz lotniczo-kosmicznej. Więcej informacji o UTC można znaleźć w witrynie internetowej www.utc.com albo na profilu firmy na Twitterze: @UTC.