BezpieczeństwoWszystko

Airbus odpowiada na zarzuty tygodnika Wprost ws. przetargu na śmigłowce

H225M Caracal

Poniżej publikujemy treść stanowiska firmy Airbus Helicopters przekazanego tygodnikowi Wprost odnośnie tez zawartych w artykule autorstwa Pana Cezarego Bielakowskiego, pt.: „Kto uziemił śmigłowce” w numerze 33/2015 tygodnika „Wprost”.  Jej autorem jest Mickaël Péru, Dyrektor na Europę Środkową Airbus Helicopters.

 

“Jak już wielokrotnie wyjaśniano, oferta dostarczona do Inspektoratu Uzbrojenia jest w pełni zgodna z wymaganiami technicznymi i operacyjnymi. Podczas postępowania przetargowego przedstawiliśmy Ministerstwu Obrony Narodowej wszystkie wymagane dokumenty.

Konsorcjum Caracal Polska od początku przetargu ściśle przestrzega zasad wyznaczonych przez polskie władze.

Składana belka ogonowa dla określonej konfiguracji znajduje się w ofercie Airbus Helicopters i nie stwarza żadnego problemu technicznego dla platformy Caracal. Zostanie ona dostarczona polskim siłom zbrojnym na czas, w ramach wyposażenia dla misji, na które siły zbrojne zgłosiły zapotrzebowanie.

O zmianie liczby zamawianych śmigłowców dowiedzieliśmy się z oficjalnego ogłoszenia podanego za pośrednictwem mediów. Zmiana ta była dozwolona w ramach postępowania przetargowego.

Przedstawiciele Airbus Helicopters przekazali wszystkie wymagane informacje, a także udzielali odpowiedzi na najważniejsze dla władz pytania za każdym razem, gdy ich o to poproszono, w tym także podczas posiedzenia sejmowej Komisji Obrony Narodowej w obecności parlamentarzystów koalicji oraz opozycji.”


Powiązane artykuły

Delfin obroni Bałtyk. Zwodowano okręt, który wykryje sabotażystów

We wtorek w Gdańsku odbyła się uroczystość chrztu i wodowania pierwszego z serii okrętu rozpoznania radioelektronicznego dla polskiej Marynarki Wojennej...

Polska czasowo przywraca kontrole na granicy z Niemcami i Litwą

Premier Donald Tusk zapowiedział, że od 7 lipca Polska przywraca czasowe kontrole na granicach z Niemcami i Litwą. Oficjalnym powodem...
Okręt podwodny klasy Dolphin, Izrael. Źródło: Wikimedia

Norwedzy rezygnują z niemieckiego producenta okrętów dla Izraela

Największy norweski fundusz emerytalny KLP pozbył się udziałów w niemieckim koncernie Thyssenkrupp. Jak komunikuje, chce uniknąć współudziału w łamaniu praw...

Udostępnij:

Facebook X X X