Jak Rosjanie odwołali polskiego ministra | PKP Cargo z biegiem Wisly | Gazprom tak ale na unijnych zasadach

11 maja 2013, 08:37 Alert

Codzienny przegląd mediów Biznes Alert

Odwołanie Prezesa i Członka Zarządu PKP LHS
(www.pkp.pl)
W wyniku wykrytych nieprawidłowości w działalności spółki PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa sp. z o.o. Zgromadzenie Wspólników odwołało prezesa Zbigniewa Tracichleba i członka zarządu Dariusza Sikorę. Nowym prezesem spółki została Grażyna Kuś.

Jak Rosjanie odwołali polskiego ministra

(Kresy.pl)

Ofiarą Jamałgate jest polski program dywersyfikacyjny – zbankrutowany i ośmieszony przez tragikomedię zafundowaną nam przez rządzących nie potrafiących ze sobą rozmawiać. Ten casus daje wiatr w żagle zwolennikom energetycznego „resetu” z Rosją, którzy po dymisji Budzanowskiego nie znajdą już dla swoich poglądów żadnej znaczącej przeciwwagi w rządzie – pisze Wojciech Jakóbik z Instytutu Jagiellońskiego.

Udział Polski w 140 posiedzeniu DGCA/ECAC w Paryżu

(www.ulc.gov.pl)

W dniu 7 maja 2013 r. w Paryżu odbyło się 140 Posiedzenie Dyrektorów Generalnych Lotnictwa Cywilnego (DGCA) zorganizowane przez Europejską Konferencję Lotnictwa Cywilnego – ECAC. Przedyskutowano m.in. dokumenty przygotowywane w porozumieniu z KE na 38 sesję Zgromadzenia ICAO w sprawach z zakresu m. in. bezpieczeństwa, ochrony i ułatwień, ochrony środowiska, spraw ekonomicznych, praw pasażerów oraz zarządzania ruchem lotniczym.

Koniec marzeń Putina?

(Gazeta Polska)

Marzenie Władimira Putina o energetycznym supermocarstwie pęka jak bańka mydlana. Gazprom, który rozdawał kiedyś karty w Europie, jest teraz naciskany przez sąsiadów i musi godzić się na obniżki cen gazu ziemnego. Rozpad strategii, która miała pozwolić na odbudowę imperium, ośmielił Ukrainę do walki o energetyczną niezależność. Moskwie sprzeciwia się dziś nawet Białoruś – pisze „Gazeta Polska”.

Oettinger: Gazprom tak ale na unijnych zasadach

(Delfi)

Komisarz ds. energetyki Unii Europejskiej Gunther Oettinger podczas wystąpienia w litewskim parlamencie ocenił, że Gazprom jest w Europie „mile widziany ale musi grać według zasad”. Dodał, że Bruksela dopilnuje, by Litwa i inne kraje członkowskie otrzymały uczciwe oferty cenowe od Rosjan.

Ślepa droga: GDDKiA zgadza się z artykułem Dziennika Gazety Prawnej

(www.gddkia.gov.pl)

Każdy kto ma cele, zatrzymuje się na jakiejś ścianie. GDDKiA, która już w 2008 r. wprowadziła zasady dbające o interes swojego klienta – czyli kierowców, a nie wykonawców, dotarła do ściany na końcu tytułowej ślepej drogi. Tą ścianą jest wiara części branży budowlanej, że możliwy jest powrót do starych zasad – jednorocznej gwarancji, braku rzetelnej kontroli jakości realizacji drogi, aneksy bez obiektywnych przesłanek, ograniczanie konkurencji. GDDKiA jednak i z tą ścianą sobie poradzi. Konsekwencją.

100 mln zł z NFOŚiGW na szczyt klimatyczny

(PAP/IJ)

Tyle pieniędzy będzie musiał przekazać Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodne na poczet organizacji szczytu klimatycznego w Warszawie. Minister Środowiska Marcin Korolec lobbował za tym, by wydarzenie to odbyło się właśnie w Polsce. Jak wskazuje ekspert ds. energetyki Wojciech Jakóbik dzięki temu Polacy będą mogli „rozegrać mecz o politykę klimatyczną na własnym boisku”. Koszta tej polityki przekładają się głównie na ceny energii i z tego powodu jest ona bardzo istotnym zagadnieniem z punktu widzenia sektora energetycznego i przemysłu sensu stricte.

PKP Cargo z Biegiem Wisły

(WWW.pkp-cargo.pl)

W niedzielę 12 maja, prawy brzeg królowej polskich rzek zdominują biegacze, którzy będą ścigać się na 10. km odcinku „Biegu Wisły”. Przebiegną trasą, która prowadzi dzikim i nieuregulowanym wiślanym brzegiem Warszawy. Trasę, ramię w ramię, pokonają stołecznymi decydenci, funkcjonariusze policji i innych służb mundurowych oraz mieszkańcy Warszawy. Wydarzenie już po raz trzeci wspiera spółka PKP Cargo.

Protest związkowców kieleckiego PKS

(Związki Zawodowe PKS w Kielcach SA w likwidacji)

10 maja 2013 r. o godz. 12:00 pod budynkiem kieleckiego Ratusza odbyła się głośna akcja protestacyjna w obronie naszych miejsc pracy i warunków do utrzymania naszych rodzin. Ktoś chce nas celowo zniszczyć aby przejąć nasz majątek!!! Napisali w apelu do mediów związkowcy z PKS w Kielcach w likwidacji.

Przetarg na wybór najemcy nowowybudowanego hangaru

(www.lotnisko-chopina.pl)

P.P. „Porty Lotnicze” ogłasza postępowanie mające na celu wybór najemcy hangaru przeznaczonego do obsługi statków powietrznych o maksymalnych rozmiarach odpowiadających statkom powietrznym kodu „C” wraz z przyległym terenem, na którym zlokalizowane są płyta przedhangarowa, drogi dojazdowe i pożarowe, chodniki i miejsca parkingowe, zlokalizowanych na terenie Portu Lotniczego im. F. Chopina w Warszawie.

Polski Kongres ITS już wkrótce

(edroga.pl /PKITS)

Po raz szósty Stowarzyszenie Inteligentne Systemy Transportowe ITS POLSKA organizuje Polski Kongres ITS. Tegoroczna edycja odbędzie się 13-14 maja 2013 r. w warszawskim Hotelu Marriott. Tegoroczny Polski Kongres ITS odbywać się będzie w szczególnych warunkach zintensyfikowanych wdrożeń inteligentnych systemów transportowych.