Anwil z rekordowymi wynikami produkcji w lipcu

2 sierpnia 2017, 12:00 Alert
anwil
fot. Anwil / Grupa Orlen

Jak informuje Anwil, lipiec okazał się rekordowy dla włocławskiej spółki z Grupy ORLEN. – Anwil po raz pierwszy w swojej historii wyprodukował średnio ponad tysiąc ton chlorku oraz polichlorku winylu na dobę – podaje spółka w komunikacie.

Anwil przypomina, że jest jedynym producentem polichlorku winylu w Polsce i ważnym graczem w Europie. Pod względem mocy produkcyjnych plasuje się odpowiednio na ósmym miejscu na Starym Kontynencie i na drugim w jego środkowo-wschodniej części.

Spółka w lipcu wyprodukowała rekordowy wolumen chlorku winylu (31 150 ton) oraz polichlorku winylu (31 380 ton). Oznacza to, że każdego dnia tego miesiąca średniodobowa produkcja monomeru i polimeru przekroczyła średnio tysiąc ton.

Historia wydziału chlorku winylu rozpoczyna się 4 sierpnia 1975 roku wraz z podjęciem przez ówczesne władze decyzji o realizacji jednej z największych inwestycji końca lat siedemdziesiątych, a więc budowy kompleksu polichlorku winylu, którego pierwsza partia została wyprodukowana 8 marca 1983 r.

Pierwszy milion chlorku winylu oraz PCW zostały wyprodukowane w listopadzie 1994 roku. Od tego czasu Anwil wytworzył już 6 milionowe tony zarówno monomeru (koniec stycznia 2017 r.), jak i polimeru (przełom 2015 i 2016 r.). Było to możliwe dzięki zaangażowaniu pracowników, zwiększeniu efektywności produkcyjnej oraz stałemu podnoszenie dostępności operacyjnej instalacji.

Anwil