Aresztowano byłego prezesa Nissana

26 listopada 2018, 10:00 Alert

Carlos Ghosna, były prezes spółki Nissan Motor Company został aresztowany w związku z podejrzeniami o naruszenie przepisów podatkowych.

The Guardian poinformował, że zatrzymanie ma związek z przekroczeniem przez niego uprawnień. Do aresztowania doszło w poniedziałek na lotnisku w Tokio.

Postać Ghosna dla koncernów Nissan, Mitsubishi oraz Renault jest szalenie istotna, ponieważ to on stał za ich aliansem. Czy dzisiejsza współpraca w związku z kryzysem zostanie rozwiązana? Jak przekonują reprezentanci Nissana, nie ma mowy o zerwaniu współpracy. Koncerny chcą zminimalizować wpływ jaki będą miały na kondycję firm potencjalne dalsze informacje na temat działalności Ghosna.

Sam Carlos Ghosna nie wydał na razie żadnego oświadczenia. Prokuratorzy złożyli wniosek, aby pozostał on w areszcie przez kolejne 10 dni.

Brak stanowczych działań ze strony koncernu Renault i odmowa usunięcia aresztowanego, byłego prezesa z władz spółki pokazują, że koncern nie chce się od niego odcinać nie mając dowodów na zarzucane mu czyny. Koncern Nissan zdecydował się z kolei na usunięcie go z funkcji członka zarządu.

The Guardian/Agata Rzędowska