ARP i TF Silesia chcą przejąć część aktywów JSW

7 czerwca 2016, 14:30 Alert

(Polska Agencja Prasowa)

Zakład koksowniczy Victoria w Wałbrzychu.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., wspólnie z TF Silesia, jest zainteresowana nabyciem większościowego pakietu akcji w należącej do grupy JSW koksowni Victoria – poinformowała PAP rzeczniczka ARP Joanna Zakrzewska. Negocjacje trwają – zaznaczyła.

– Natomiast ARP nie prowadziła negocjacji dot. nabycia udziałów w JSW Koks, nie ma też takich planów  – dodała rzeczniczka Agencji.

W poniedziałek Jastrzębska Spółka Węglowa potwierdziła, że projekt sprzedaży pakietu akcji spółki JSW Koks na rzecz inwestorów związanych ze Skarbem Państwa został czasowo zawieszony, natomiast negocjacje ws. sprzedaży akcji spółki SEJ i koksowni Victoria w Wałbrzychu mają zakończyć się w czerwcu.

– Zakładamy że (sfinalizowanie negocjacji z ARP i TF Silesia ws. Victorii – PAP) nastąpi do końca czerwca. Wielkość pakietu jest przedmiotem negocjacji z potencjalnymi inwestorami. Poinformujemy o tym po zakończeniu rozmów w tej kwestii – podała w poniedziałek rzeczniczka JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer.
ARP poinformowała natomiast, że Agencja wspólnie z TF Silesia „jest zainteresowana nabyciem większościowego pakietu akcji w koksowni Victoria”.

Sprzedaż akcji wybranych podmiotów z grupy kapitałowej podmiotom powiązanym ze Skarbem Państwa, z możliwością ich odkupienia w przyszłości, to jeden z elementów planu naprawczego JSW. Wcześniej przedstawiciele spółki i Ministerstwa Energii informowali, że chodzi o mniejszościowe pakiety akcji w spółkach: JSW Koks SA, Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria SA oraz Spółce Energetycznej Jastrzębie (SEJ). Tą ostatnią firmą zainteresowana jest spółka PGNiG Termika.

Rzeczniczka JSW potwierdziła w poniedziałek, że w przypadku SEJ chodzi o sprzedaż 100 proc. akcji.