Asseco wdrożyło strategię migracji systemów IT dla agencji NATO

13 grudnia 2016, 15:45 Alert
komputer technologie

Asseco stworzyło strategię przeniesienia systemów IT jednej z agencji NATO oraz przeprowadziło modelową migrację na jej podstawie, podała spółka.

„Ponadto Asseco opracowało procedury oraz wdrożyło narzędzia w zakresie testów bezpieczeństwa. Spółka przeglądała i modyfikowała także kod źródłowy, używany w systemach Sojuszu” – czytamy w komunikacie.

„Posiadanie dobrej strategii jest kluczowe dla przeprowadzenia migracji systemów, szczególnie dla tak wyjątkowej i wymagającej organizacji, jak NATO. Procedura poparta jest wiedzą ekspercką Asseco oraz doświadczeniem, zdobytym m.in. dzięki przeprowadzeniu kilku migracji dla europejskiej agencji frontex” – powiedział zastępca dyrektora pionu administracji publicznej w Asseco Poland Zdzisław Wiater, cytowany w komunikacie.

„W ramach projektu Asseco przeglądało i modyfikowało także kod źródłowy, używany w systemach Sojuszu. Warto zaznaczyć, że jesteśmy jedyną firmą z Polski, która wykonuje tego typu prace” – dodał Wiater.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie (wg rankingu Truffle100 2014).

ISBnews