Azoty wstępnie przyjęły ofertę na budowę nowego bloku w Puławach

17 kwietnia 2019, 09:30 Alert
Grupa Azoty

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy wstępnie przyjęła ofertę Polimeksu-Mostostalu, Polimeksu-Energetyka i SBB Energy na budowę bloku energetycznego w Puławach.

Wynagrodzenie generalnego realizatora inwestycji nie przekroczy 1,16 mld zł netto – podała Grupa Azoty w komunikacie.

W postępowaniu przetargowym złożone zostały 3 oferty. Oprócz konsorcjum z Polimeksem-Mostostalem oferty złożyły: konsorcjum Rafako oraz PowerChina Nuclear Engineering Company Limited.

Spółka podała, że kwota wynagrodzenia generalnego realizatora inwestycji wpłynie również na konieczność aktualizacji całkowitego budżetu projektu, który według szacunków nie powinien przekroczyć 1,2 mld zł netto. Ostateczny wybór oferty i zawarcie umowy planowane jest w III kw. 2019 roku, po m.in. zatwierdzeniu aktualizacji budżetu projektu. Realizacja inwestycji ma wynosić 36 miesięcy.

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy pod koniec stycznia 2018 roku podjęła decyzję o uruchomieniu przetargu na budowę bloku energetycznego na węgiel kamienny o mocy 100 MWe. Grupa informowała wówczas, że zgodnie z założeniami, budżet inwestycji wynosić będzie ok. 890 mln zł.

Polska Agencja Prasowa

Stępiński: Azoty idą po węgiel. Na przekór ministerstwu energii?