Kolejny krok ku Baltic Pipe. Wydano pozwolenie na rozbudowę tłoczni gazu w Odolanowie

11 lutego 2020, 11:30 Alert

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk wydał decyzję o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na rozbudowę Tłoczni Gazu Odolanów. To kolejna decyzja, która może umożliwić rozbudowę polskiego systemu przesyłowego w ramach projektu Baltic Pipe.

gaz energetyka tłocznia
Fot. Piotr Stępiński/BiznesAlert.pl

Rozbudowa tłoczni

W zakresie wydanej przez wojewodę wielkopolskiego decyzji inwestycja obejmuje rozbudowę Tłoczni Gazu Odolanów wraz z infrastrukturą towarzyszącą, przebudowę gazociągu DN 200 MOP 6,4 MPa, przebudowę oraz budowę instalacji na terenie Terenowej Jednostki Eksploatacji Węzeł Przesyłu Odolanów w gminie Odolanów w powiecie ostrowskim.

– To już kolejna decyzja, która przybliża nas do zakończenia jednego z najważniejszych projektów infrastrukturalnych. Tym razem decyzja dotyczy projektu budowlanego i pozwolenia na rozbudowę tłoczni gazu. Rezultatem projektu Baltic Pipe będzie zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego i niezawodności przesyłu gazu ziemnego, a w skali kraju zwiększenie zdolności przesyłowych i stopnia dywersyfikacji źródeł gazu zimnego – tłumaczy wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

Decyzja wydana została po rozpatrzeniu wniosku inwestora Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System

Wielkopolski Urząd Wojewódzki