Bator: Prowadzimy rozmowy z Biedronką i Carrefourem o lokowaniu ich sklepów przy dworcach

30 czerwca 2014, 13:30 Infrastruktura

Proces sprzedaży nieruchomości kolejowych idzie zgodnie z założeniami PKP i zaplanowane na ten rok ponad 230 mln zł wpływów z tego tytułu zostanie zrealizowane, poinformował agencję ISBnews dyrektor zarządzający ds. nieruchomości PKP Jarosław Bator. Wg niego, spółka prowadzi kolejne rozmowy ws. zagospodarowywania terenów kolejowych m.in. z sieciami sklepów i deweloperami. 

– Nie mamy jeszcze podsumowanego półrocza, ale po maju idzie nam lepiej niż analogicznym okresie roku ubiegłego. Mamy wiele rozstrzygniętych przetargów, czekamy na zgodę ministerstwa na podpisanie umów. Jesteśmy więc zadowoleni z procesu zbywania nieruchomości w 2014 r. i założony plan pozyskania z tego tytułu ponad 230 mln zł zostanie wykonany – powiedział dyrektor zarządzający ds. nieruchomości PKP Jarosław Bator..

Jednym z pomysłów na poszukiwanie kolejnych partnerów do zagospodarowywania terenów kolejowych jest pilotażowy program Małych Projektów Deweloperskich, polegający na komercyjnym zagospodarowaniu nieruchomości należących do PKP i zlokalizowanych w mniejszych, na razie siedmiu, miastach w Polsce.

– Pomysł na taką formę współpracy wynika z tego, że nie chcemy sprzedawać wszystkich nieruchomości, ale w niektórych miejscach uzyskiwać tzw. zysk dewelopera. Nadal także prowadzimy rozmowy z sieciami sklepów, np. Biedronką czy Carrefour o lokowaniu ich sklepów na terenie naszych dworców lub w okolicy – wyjaśnił Bator.

Jego zdaniem, to bardzo obiecująca droga współpracy dla obu stron. Z rozmów z dużymi sieciami wynika bowiem, że w naszym kraju nastąpił przesyt hipermarketami i obecnie rozwój rynku zmierza w kierunku convenience.
– Markety jako forma zakupów już się zestarzały i chcemy to wykorzystać. Właśnie w tym kierunku mają iść Małe Projekty Deweloperskie, szukamy kolejnych atrakcyjnych lokalizacji. I dotyczy to nie tylko sieci sklepów, ale także firm z branży budowlanej, chcących zainwestować w budowę obiektów handlowych – kończy Bator.

Źródło: ISBnews