Bator: Przebudowa dworca Szczecin Główny to jedna z największych inwestycji realizowanych przez PKP S.A

19 czerwca 2015, 16:10 Infrastruktura

Już w najbliższy poniedziałek (22.06) peron 4. na dworcu Szczecin Główny zostanie udostępniony dla ruchu pociągów. Przebudowa dworca wkracza w kolejny etap.

Dworzec Szczecin Główny

Kończy się modernizacja peronu 4. szczecińskiego dworca. Teraz kontynuacja prac przy budowie nowej kładki spowoduje zamknięcie peronu nr 3. Jedna krawędź peronu nr 3 ma być wyłączona z ruchu do końca lipca. Na początku sierpnia planowane jest wyłączenie z użytkowania peronu nr 1. Jego modernizacja ma potrwać do końca października. Podczas prac budowlanych pociągi będą odprawiane na pozostałych, czynnych peronach.

Rozpoczęło się także wykonywanie fundamentów nowego budynku dworcowego. Trwają  prace związane z budową kładki, powstaje przyczółek przy ul. Owocowej. Kończą się prace przy murze oporowym. Prowadzone są ponadto roboty konstrukcyjne oraz elektryczne w budynku głównym i w części pozostałych budynków.

„Przebudowa dworca Szczecin Główny to jedna z największych inwestycji realizowanych przez PKP S.A. Jej harmonogram jest napięty, ale zamierzamy udostępnić nowy obiekt podróżnym już pod koniec tego roku.” – mówi Jarosław Bator – Członek Zarządu PKP S.A. – „Przy wsparciu ze środków unijnych realizujemy także inne duże projekty. Trwa modernizacja dworca w Gliwicach i budowa nowego dworca Bydgoszcz Główna.” – dodaje.

Wartość inwestycji w Szczecinie to ponad 117 milionów złotych. Przebudowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Źródło: PKP S.A