Bator: Przebudowa Dworca Zachodniego postępuje zgodnie z planem

11 maja 2015, 14:00 Infrastruktura

W przyszłych latach PKP SA zamierzają zrealizować szereg projektów związanych z warszawskimi dworcami. Teraz powstaje nowa Warszawa Zachodnia, a w projektowaniu jest Warszawa Gdańska, która przez pewien czas będzie głównym dworcem stolicy – czytamy na portalu rynek-kolejowy.pl.

Portal pisze, że do tej pory pasażerowie korzystający z Dworca Zachodniego mieli do dyspozycji jedynie niewielki budynek dworcowy, zlokalizowany od mniej obciążonej strony ul. Tunelowej, do tego dwie kasy znajdowały się w tunelu.
Partnerem PKP została spółka HB Reavis Poland. Część dworcowa projektu ma być gotowa w IV kwartale tego roku. – Obiekt jest w budowie, zgodnie z harmonogramem. Nie ma żadnych zagrożeń – zapewnia cytowany Jarosław Bator, członek zarządu PKP SA.

Następnym z dużych projektów deweloperskich realizowanych na terenach kolejowych jest Warszawa Gdańska. Pod koniec 2015 r. PKP SA na partnera wybrały firmę Ghelamco. – Projekt jest przygotowywany pod kątem obsługi ruchu dalekobieżnego. To duże wyzwanie. Mamy już pewne pomysły, rusza projektowanie – mówi Bator.

Źródło: rynek-kolejowy.pl