Będzie aneks do umowy o gazporcie ale bez dodatkowych pieniędzy dla Włochów

10 lipca 2015, 08:21 Alert
LNG terminal Świnoujście
Terminal LNG w Świnoujściu, jeden ze zbiorników. Fot. PLNG

(Rzeczpospolita/CIRE)

Osobiście nadzoruję projekt budowy terminala LNG w Świnoujściu, powiedział w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Minister Skarbu Państwa Andrzej Czerwiński i dodał, że wyznaczył osobę odpowiedzialną za doprowadzenie tej inwestycji do końca.

– Zdecydowałem, że za doprowadzenie tej inwestycji do końca odpowiedzialny będzie jeden człowiek – Jan Chadam, prezes Gaz-Systemu – powiedział Czerwiński „Rzeczpospolitej” dodając, że prezes ma kompetencje, aby podejmować decyzje i informować go o trudnościach, których sam nie może rozwiązać.

Jednocześnie szef MSP wyjaśnił, że za dotychczasowe opóźnienia po części odpowiada główny wykonawca tej inwestycji, czyli firma Saipem, ale były też czynniki niezależne od wykonawcy. Minister zapowiedział również, że zostanie podpisany aneks z wykonawcą, ale zastrzegł też, iż wykonawcy nie zostaną wpłacone żadne nieuzasadnione pieniądze.

Terminal ma być gotowy przed końcem roku, mówi w „Rz” minister Czerwiński i dodaje, że w przeciwnym wypadku wykonawcy grożą koszty z tym związane.