Dalsze umowy między Polską a Koreą Południową na horyzoncie

20 czerwca 2024, 12:00 Bezpieczeństwo

Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował na Twitterze o ważnym spotkaniu z delegacją z Korei Południowej. Jak podkreślił, wydarzenie to jest efektem bardzo dobrych relacji i współpracy między Polską a Koreą Południową.

K2 Black Panther Fot. Wikipedia
K2 Black Panther, czołgi tego typu stacjonują w Braniewie. Fot. Wikipedia

Spotkanie miało na celu omówienie kolejnych umów wykonawczych, które są kontynuacją wcześniej zawartych umów ramowych między oboma krajami. Plany są dowodem na pogłębianie się współpracy gospodarczej i technologicznej między Polską a Koreą Południową.

„Dzisiejsze spotkanie i rozmowy z delegacją 🇰🇷 to efekt naszych bardzo dobrych relacji i bardzo dobrej współpracy 🇵🇱-🇰🇷. Dziś pracujemy nad kolejnymi umowami wykonawczymi do umów ramowych” – napisał Kosiniak-Kamysz na swoim koncie na Twitterze.

Wicepremier poinformował również, że podpisanie tych umów planowane jest na wrzesień bieżącego roku, podczas targów w Kielcach. Wydarzenie to z pewnością przyciągnie uwagę zarówno krajowych, jak i międzynarodowych mediów oraz przedstawicieli branży. Podpisanie nowych umów wykonawczych będzie kolejnym krokiem w umacnianiu więzi między Polską a Koreą Południową, otwierając nowe możliwości dla obu krajów w różnych sektorach, w tym w obszarach technologii, przemysłu obronnego i gospodarki.

Spotkania tego typu są doskonałym przykładem na to, jak bliska współpraca między krajami może prowadzić do obustronnych korzyści i dalszego rozwoju ekonomicznego. Targi w Kielcach będą zatem kluczowym momentem dla przyszłości polsko-koreańskiej współpracy.

Ministerstwo Obrony Narodowej / Mateusz Gibała

Tarcza Wschód wykorzysta najnowsze technologie