Nalot Komisji na Chińczyków od skanerów w Polsce

24 kwietnia 2024, 13:44 Alert

Financial Times informował o rajdach Komisji Europejskiej w biurach chińskiej spółki w Polsce oraz Holandii. Chodzi o NucTech zajmujący się skanerami oraz innymi rozwiązaniami służącymi inspekcji.Brytyjski FT podał, że doszło do przeszukań w biurach pewnej firmy chińskiej w Polsce oraz Holandii ze względu na podejrzenie nieuprawnionej pomocy publicznej Pekinu. Chińska Izba Handlowa skrytykowała ten ruch.

Według informacji BiznesAlert.pl chodzi o firmę NucTech z biurami w Polsce w Warszawie oraz Kobyłce. Oferuje indywidualne rozwiązania kontroli bezpieczeństwa, na przykład skanery na lotniskach oraz w punktach granicznych. Przykłady rozwiązań NucTech zastosowanych w Polsce to skanery na przejściach granicznych w Braniewie, Korczowej czy Terespolu.

•⁠ ⁠Teraz znacznie częściej niż w przeszłości rządy i władze państwowe na całym świecie powszechnie zmagają się z takimi problemami jak bezpieczeństwo publiczne, zapobieganie ryzyku, przeciwdziałanie terroryzmowi, zapewnianie kontroli na granicach, powstrzymywanie handlu narkotykami, bezpieczeństwo transportu i ładunków, monitorowanie substancji niebezpiecznych i kontrola epidemiologiczna – czytamy w informacji NucTech Warsaw Company Ltd.

– Mając świadomość różnorodnych zagrożeń dla bezpieczeństwa ludzi oraz tego, jak szybko się one zmieniają nasza firma opracowała przepis na sukces, który zakłada ciągłe badania i rozwój, bezkompromisowe zaangażowanie w poszukiwanie innowacji oraz silne związki ze środowiskiem naukowym.

Financial Times / Wojciech Jakóbik

Wyspy mają embargo na ropę z Rosji, ale sprowadzają paliwo z niej wytworzone