Bilety kolejowe POLREGIO w salonikach prasowych Kolportera

20 października 2017, 07:15 Alert
polregio
fot. POLREGIO

Pasażerowie kolei regionalnych będą mogli kupować bilety w salonikach prasowych Kolporter.

Spółka Przewozy Regionalne POLREGIO podpisała 19 października umowę o rozszerzeniu współpracy z dwoma partnerami: firmą Teroplan S.A. właścicielem serwisu e-podróżnik.pl oraz z firmą Kolporter właścicielem sieci saloników prasowych. Dzięki tej umowie pasażerowie będą mogli kupić bilety na pociągi POLREGIO w blisko 800 salonikach prasowych Kolportera.

Anna Lenarczyk członek Zarządu i dyrektor handlowy Przewozów Regionalnych powiedziała z tej okazji – „Pasażerowie są dla nas najważniejsi.Podejmując współpracę z Kolporterem oferujemy im możliwość dogodnego zakupu biletów w salonikach prasowych Kolportera, gdzie zwykle robi się wiele zakupów prasy, kosmetyków, książek i wielu niezbędnych drobiazgów. Tu pasażerowie zaopatrują się też w bilety autobusowe. Teraz będą mogli bez kłopotu zaopatrzyć się w bilety na nasze pociągi”.

Ogólna liczba saloników i salonów Kolportera to w całym kraju około 900 punktów sprzedaży. Oferujemy około 700 produktów obsługując rocznie 70 mln klientów – podkreślił rzecznik prasowy Kolportera Dariusz Materek. Według informacji tej firmy klienci są bardzo zadowoleni z możliwości zaopatrzenia się w bilety w salonikach. A podpisanie umowy ze spółką Przewozy Regionalne znacznie rozszerzy ofertę biletową Kolportera. Jest ona adresowanaszczególnie do osób nie posiadających kont bankowych oraz kart płatniczych, osób starszych i uczniów korzystających z dojazdów do szkół pociągami regionalnymi. Zdaniem przedstawicieli Kolportera to wyjście naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom bardzo licznych grup ludności.

Spółka Przewozy Regionalne znajduje się w nadzorze właścicielskim Agencji Rozwoju Przemysłu, która jest większościowym akcjonariuszem ( 50 proc i jeden udział). Pociągi pod marką POLREGIO są największym pasażerskim przewoźnikiem w Polsce, jest ich w codziennym ruchu około 1,8 tys. Są zamawiane i finansowane przez samorządy wojewódzkie, z ich usług korzysta rocznie prawie 80 mln pasażerów.

Teresa Wójcik