Binda: Oferujemy kompleksowe rozwiązania związane z dronami

5 września 2014, 09:57 Bezpieczeństwo
wtorplast

Podczas XII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, który właśnie odbywa się w Kielcach, firma Wtórplast zajmująca się m.in. dekompletacją amunicji i środków bojowych, otrzymała medal od Stowarzyszenia Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych. Organizacja uhonorowała w ten sposób firmy, szczególnie zasłużone w dostarczaniu produktów i usług dla służb mundurowych.

– Medal otrzymany z okazji jubileuszu Stowarzyszenia Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych jest potwierdzeniem, że Wtórplast jest godnym zaufania partnerem tego sektora. Jesteśmy bardzo dumni z wyróżnienia, bo służby mundurowe są najbardziej wymagającym klientem – od prowadzonych przez nie działań często zależy zdrowie i życie ludzkie oraz bezpieczeństwo państwa. Dlatego dostawcy produktów i usług dla sektora muszą spełniać wyjątkowo wyśrubowane kryteria – mówi Władysław Binda, Prezes Zarządu Wtórplast sp. z o.o.

To nie pierwsza nagroda, którą Stowarzyszenie Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych przyznało firmie Wtórplast. Mobilny system do dekompletacji amunicji uhonorowano nagrodą II Stopnia w konkursie Lider Bezpieczeństwa Państwa 2014 pod honorowym patronatem Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Służby mundurowe potrzebują nie tylko wysokiej jakości sprzętu i usług, ale także innowacji. Sektor ten cały czas poszukuje nowych rozwiązań. Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku Wtórplast w konsorcjum ze spółką  Fly Tech Solutions rozwija kompleksowe usługi związane z bezzałogowymi systemami latającymi, tzw. dronami. Oferujemy nie tylko bezzałogowe samoloty, ale również jako jedna z nielicznych firm w Europie system szkolenia operatorów i zarządzania systemem bezzałogowych statków latających. W przypadku mniejszych podmiotów, które nie potrzebują i nie mają możliwości na zakup powyższego rozwiązania, oferujemy usługę outsourcingu z wykorzystaniem naszego sprzętu i odpowiednio przeszkolonych ludzi. Możliwość zastosowania omawianego systemu, zarówno przez służby mundurowe jak i cywilne jest bardzo bogata: od zarządzania polem walki, poprzez poszukiwanie rannych osób w trudno dostępnym terenie, po inspekcje sieci energetycznychwyjaśnia Władysław Binda, Prezes Zarządu Wtórplast sp. z o.o. Innowacyjność przedstawionych rozwiązań została nagrodzona podczas Małopolskich Targów Innowacji 2014.