Środowisko

Bochenek: Przygotowania do COP24 idą w dobrym kierunku

Rafał Bochenek / fot. Ministerstwo Środowiska

23 sierpnia odbyło się kolejne spotkanie międzyresortowego zespołu ds. organizacji Konferencji COP24. W spotkaniu wzięli udział Pełnomocnik Ministra ds. Organizacji COP24 Rafał Bochenek, jak również przedstawiciele służb państwowych oraz samorządu województwa śląskiego.

Zadaniem zespołu jest koordynacja działań związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem 24. sesji największej i najważniejszej globalnej konferencji ONZ dotyczącej polityki klimatycznej.

„Przygotowania do szczytu idą w dobrym kierunku. Realizujemy kolejne założenia i mam nadzieję, że również na tym spotkaniu zapadną kluczowe decyzje, które przyczynią się do organizacyjnego sukcesu Polski” – powiedział Pełnomocnik Ministra ds. Organizacji COP24 Rafał Bochenek.

Wśród omówionych zagadnień związanych z organizacją Konferencji COP24 znalazły się kwestie logistyczne, bezpieczeństwa delegatów oraz zapewnienia obsługi transportowej. Każdy z przedstawicieli poszczególnych jednostek przedstawił ze swojej strony stan przygotowań do szczytu.

„Do konferencji w Katowicach pozostało 101 dni. To będzie bardzo intensywny czas, ale jesteśmy do tego dobrze przygotowani. Mamy w tym przecież duże doświadczenie spośród wszystkich 196 krajów stron Konwencji. Szczyt klimatyczny Polska jako kraj gospodarz organizuje po raz trzeci” – mówił Pełnomocnik Ministra ds. Organizacji COP24 Rafał Bochenek.

Wkrótce zostanie również wyłoniony operator logistyczny na organizację konferencji COP24. Wykonawca zabezpieczy wydarzenie logistycznie i organizacyjnie. Podpisanie umowy umożliwi też rozpoczęcie prac, co zagwarantuje realizację zaplecza dla funkcjonowania konferencji COP24.

Szczyt ONZ COP24

Odbywające się corocznie sesje Konferencji Klimatycznej Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu to najważniejsze wydarzenie procesu międzynarodowych negocjacji klimatycznych, na którym spotykają się przedstawiciele wszystkich Stron Konwencji (196 państw i UE), by podejmować decyzje dotyczące dalszych działań na rzecz ochrony klimatu oraz funkcjonowania samej Konwencji. Tegoroczna sesja, której gospodarzem jest Polska, odbędzie się w dniach 3-14 grudnia 2018 r. w Katowicach.

Sesji COP towarzyszy mnóstwo wydarzeń o charakterze naukowym, społecznym, ale i komercyjnym, będących forum prezentacji i wymiany pomysłów, innowacji, strategii i rozwiązań na rzecz przeciwdziałania globalnemu ociepleniu.

Ministerstwo Środowiska


Powiązane artykuły

Ulewy i tornada w USA odcięły mieszkańców od energii

W sobotę i niedzielę stan Minnesota doświadczył ulew, które stworzyły ryzyko powodzi. Dodatkowo zarejestrowano tornada, które pozbawiły prawie 50 tysięcy...

Mięso niezgody. Greenpeace zarzuca niemieckim sklepom szkodliwe emisje

Według badań Greenpeace, zakłady mięsne niemieckich sieci Edeka, Kaufland i Rewe emitują rocznie ponad 10 milionów ton CO2, tyle co...

Niemieckie ciężarówki boją się opłat za klimat

  Niemieckie Stowarzyszenie Przemysłu Motoryzacyjnego (VDA) wyraziło obawy o wysokie grzywny liczone w miliardach euro ze względu na wygórowane cele...

Udostępnij:

Facebook X X X