Bowim podpisał umowę ramową z Mercus Logistyka z Grupy KGHM

14 lutego 2019, 15:15 Alert

Bowim podpisał umowę ramową z Mercus Logistyka, spółką zależną i operatorem logistycznym KGHM Polska Miedź oraz spółek grupy kapitałowej KGHM, w wyniku wygranego przetargu, podała spółka. Maksymalną wartość dostaw ustalono na 86,5 mln zł netto.

„Zawarta umowa określa warunki udzielania i realizacji zamówień na dostawy wyrobów hutniczych przez spółkę. Zgodnie z umową szacowana maksymalna wartość dostaw została określona na 85,5 mln zł netto, a odbiorca może udzielać zamówień w okresie nie dłuższym niż 2 lata od dnia zawarcia umowy. Umowa obowiązuje od 1 lutego 2019 roku do 31 grudnia 2020 roku” – czytamy w komunikacie..

Grupa Bowim jest jednym z głównych dystrybutorów stali na polskim rynku, obsługuje 3,5 tys. klientów z różnych branż, dostarczając 320 tys. ton stali rocznie. Poza podstawową działalnością, tj. handlem wyrobami hutniczymi, Bowim prowadzi produkcję prefabrykatów zbrojeniowych dla budownictwa. Dysponuje nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi w Sosnowcu, Płocku i Gliwicach. Akcje spółki są od 2012 r. notowane na GPW.

ISB News