Brzozowski: LOTOS i PIR blisko współpracy

23 maja 2014, 12:11 Energetyka
Jarosław Brzozowski

Jak poinformował „Puls Biznesu”, 22 maja Lotos Petrobaltic i Polskie Inwestycje Rozwojowe podpisały tzw. mandate letter, czyli dokument określający podstawowe warunki finansowania eksploatacji złoża B8 na Bałtyku.

Projekt zakłada utworzenie spółki specjalnego przeznaczenia, która dokończy prace wiertnicze na należącym do Lotosu złożu B8, a następnie będzie eksploatować i sprzedawać wydobyty tam gaz ziemny i ropę naftową. Wartość projektu wynosi 1,6 mld zł. Rozpoczęcie wydobycia ropy na poziomie 250 tys. ton. planuje się na 2016 r. – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

— Podpisany mandate letter jest wstępną umową wyrażającą intencje stron co do udziału w transakcji na określonych warunkach. Nie stanowi ona jednak zobowiązaniem do zawarcia transakcji – powiedział cytowany przez PB Jarosław Brzozowski z EY.

Umowa określa wstępny udział partnerów w finansowaniu projektu, który na razie jest tajny. PB przypomina, że wcześniej PIR zapowiadały, iż jego wkład w projekt wyniesie od 250 mln zł do 563 mln zł.

Źródło: Puls Biznesu/CIRE.PL