Bursztyn Polskiej Energetyki dla Gaz-Systemu

9 kwietnia 2019, 09:15 Alert

Prezes Tomasz Stępień odebrał nagrodę “Bursztyn Polskiej Energetyki” za konsekwentne i skuteczne działania zwiększające bezpieczeństwo i niezależność energetyczną Polski poprzez realizację projektu Baltic Pipe. Wyróżnienie zostało przyznane Spółce Gaz-System 8 kwietnia 2019 r. podczas VII Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego w Gdańsku.

Bursztyn Polskiej Energetyki 2019 | fot. Baltic Pipe/Twiiter
Statuetka przyznawana jest osobom, instytucjom lub firmom za szczególne działania w zakresie rozwoju i bezpieczeństwa polskiej gospodarki oraz energetyki zarówno w kraju, jak i za granicą. Nagroda ma uhonorować laureatów za determinację oraz konsekwencję w realizacji podjętych zobowiązań lub wyzwań stawianych przed nimi z tytułu pełnionego stanowiska lub przyjętej strategii firmy.

– To nie pierwsze podejście do budowy Baltic Pipe, jednak nigdy wcześniej ten projekt nie osiągnął takiego etapu, w jakim znajduje się obecnie. Jesteśmy zdeterminowani, by zrealizować tę inwestycję zgodnie z harmonogramem – podkreślił Tomasz Stępień, prezes Gaz-System, odbierając nagrodę.

Wyróżnienie “Bursztyn Polskiej Energetyki” otrzymali również: minister klimatu i energii Danii Lars Christian Lilleholt, wiceminister środowiska Michał Kurtyka, prezes Taurona Filip Grzegorczyk oraz PKN Orlen. Została też przyznana nagroda samorządowa za efektywność energetyczną dla województwa pomorskiego.

CIRE.pl