CBA: 22 zatrzymanych ws. Elektrowni Szczecin

5 lipca 2017, 15:15 Alert

Agenci CBA ze Szczecina zatrzymali kolejne 10 osób – pracowników Elektrowni Szczecin i biznesmena. Śledztwo dotyczy korupcji przy dostawach biomasy do elektrowni.

fot. CBA

Delegatura CBA w Szczecinie prowadzi śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie w sprawie korupcji przy dostawach paliwa do pieca zasilanego biomasą w Elektrowni Szczecin. Ustalono, że pracownicy odpowiedzialni za nadzór nad jakością paliwa, w zamian za korzyści majątkowe,  potwierdzali, że ciężarówki wypełnione odpowiednią technicznie biomasą choć w rzeczywistości tak nie było.

Agenci CBA ze Szczecina zatrzymali kolejne 10 osób – pracowników Elektrowni Szczecin i biznesmena. Wszyscy usłyszeli w prokuraturze zarzuty o charakterze korupcyjnym.

Już wcześniej funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego Delegatury w Szczecinie, zatrzymali 12 osób, w tym biznesmena i pracowników Zespołu Elektrowni Dolna Odra – Elektrowni Szczecin m.in. ówczesnego głównego inżyniera Elektrowni Szczecin S.A..  Inżynier został zatrzymany na gorącym uczynku przyjęcia łapówki w wysokości 50 000 zł. W wyniku przeszukań zabezpieczono ponad 100 tys. zł w pomieszczeniach służbowych pracowników Elektrowni Szczecin. Trzy osoby zatrzymanych zostały wtedy tymczasowo aresztowane.

Proceder, jak wskazują ustalenia śledczych, mógł spowodować wielomilionowe  straty na szkodę  spółki Skarbu Państwa – Polskiej Grupy Energetycznej SA.

Polska Agencja Prasowa