CBA kontroluje jedną z inwestycji sieciowych Tauron Dystrybucja

13 września 2018, 09:00 Alert
cba
fot. CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje jedną z inwestycji sieciowych Tauron Dystrybucja – dowiedziała się w czwartek PAP. Rzecznik prasowy spółki Marcin Marzyński potwierdził trwającą kontrolę i zapewnił, że firma w pełnym zakresie współpracuje z organem kontrolnym.

Według informacji PAP kontrola CBA podjęta na początku września dotyczy energetycznej linii przesyłowej 110 kV w relacji Siersza – Olkusz (Małopolskie).

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura powiedział PAP, że funkcjonariusze departamentu kontroli z delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Katowicach chcą zbadać dofinansowanie, które spółka Tauron Dystrybucja otrzymała dla tego projektu.

„Skontrolujemy, czy wszystkie procedury i decyzje przy podejmowaniu inwestycji i jej i realizacji oraz dotacja dla niej były zgodne z przepisami” – powiedział PAP Kaczorek.Zaznaczył, że agenci CBA mają trzy miesiące na zakończenie kontroli – do 6 grudnia. Jednak zgodnie z ustawą, szef Biura w uzasadnionych przypadkach może przedłużyć ją, ale maksymalnie do 6 miesięcy.

Rzecznik prasowy Tauron Dystrybucja z siedziba w Krakowie Marcin Marzyński potwierdził PAP, że „w spółce trwa obecnie kontrola związana z realizacją jednej z inwestycji sieciowych”. „Współpracujemy z organem kontrolnym w pełnym zakresie kontroli, nasi pracownicy oraz dokumentacja są do pełnej dyspozycji kontrolujących. Działamy transparentnie i zależy nam na jak najszybszym wyjaśnieniu sprawy” – zapewnił rzecznik spółki.

Polska Agencja Prasowa