Gospodarka

Ceny miedzi pozostają bez zmian

Huta Miedzi "Legnica" fot. KGHM

Wlewki okrągłe miedziane w Hucie Miedzi "Legnica" fot. KGHM

Notowania miedzi na giełdzie metali LME w Londynie niewiele się zmieniają w czasie wtorkowej sesji. Inwestorzy oceniają informacje o wstępnych oznakach ożywienia na chińskim rynku nieruchomości – informują maklerzy.

Miedź w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniana w pobliżu 9.396,00 dolarów za tonę, notowanych na zakończenie poprzedniej sesji.

Na Comex w Nowym Jorku miedź kosztuje 4,6365 dolarów za funt, niżej o 1,62 procent.

Na giełdzie metali SHF w Szanghaju miedź jest wyceniana po 76.850,00 juanów za tonę, niżej o 0,84 procent.

Inwestorzy oceniają informacje o wstępnych oznakach ożywienia na kluczowym dla metali chińskim rynku nieruchomości.

Jeden z największych globalnych gigantów wydobywczych – BHP Group Ltd. – podał, że widać wstępne oznaki ożywienia w sektorze nieruchomości w Chinach, które są największym importerem metali bazowych na świecie.

– Zaczynamy dostrzegać pewne oznaki ożywienia w postaci większej liczby nowych inwestycji i wzrostu cen nieruchomości w niektórych obszarach – powiedział Mike Henry, CEO BHP, w wywiadzie dla Bloomberg TV.

– Uważamy, że w związku z wprowadzaniem w Chinach działań prowzrostowych władze kraju dostosują środki, aby zapewnić ożywienie i odzyskiwanie dynamiki przez chińską gospodarkę – dodał.

Tymczasem analitycy przypominają, że od przyszłego miesiąca mają obowiązywać 25-procentowe cła na import do USA stali i aluminium.

Na razie Donald Trump nie ogłosił nałożenia ceł na import miedzi, ani nie powiedział, w jakim tempie ani kiedy mogą one zacząć obowiązywać.

Eksperci wskazują, że chaotyczne ruchy na rynkach metali, jakie obserwowano od wielu sesji, wywołane zapowiedziami ceł USA na kraje i towary, mogą stopniowo jednak wygasać.

Na zakończenie poprzedniej sesji miedź na LME straciła 82 dolarów do 9.396,00 dolarów za tonę.

Biznes Alert / PAP

Ceny miedzi na LME w Londynie zwyżkują; relacje handlowe w centrum uwagi


Powiązane artykuły

Giełda. Fot. Freepik

Historyczne rekordy indeksów giełdowych

Globalne indeksy akcji biją historyczne rekordy — od Wall Street po Warszawę. Jednocześnie na horyzoncie znów widać widmo wojny handlowej,...
Zdjęcie ilustracyjne, Foto: clientearth

Polacy chcą większych wydatków na ochronę przed zmianami klimatu

70 procent Polek i Polaków oczekuje od rządu większych nakładów na bezpieczeństwo klimatyczne – wynika z raportu przygotowanego przez zespół...
Prezes NBP Adam Glapiński

Kolejne obniżki stóp na horyzoncie? Ekspert wie kiedy

Na początku lipca Rada Polityki Pieniężnej (RPP) po raz drugi w tym roku zdecydowała się na obniżkę stóp procentowych, tym...

Udostępnij:

Facebook X X X