Cheniere remontuje terminal Sabine Pass LNG

6 sierpnia 2019, 13:15 Alert
Cheniere Sabine Pass LNG
Terminal Sabine Pass LNG, fot. flickr.com/royluck (CC BY 2.0)

Firma Cheniere Energy poinformowała, że przeprowadzi wcześniej zaplanowane prace remontowe w zbiornikach 3 i 4 w terminalu eksportowymLNG Sabine Pass w stanie Luizjana. Firma nie podała, kiedy jednostki wrócą do pracy, ale zauważyła, że ​​„dobrym wyznacznikiem czasu” były prace nad zbiornikami Sabine 1 i 2 na początku tego roku, które trwały około trzech tygodni.

Remont terminala w Luizjanie

Cheniere ma pięć zbiorników do skraplania działających w Sabine i dwa w terminalu eksportowym Corpus Christi LNG w Teksasie. Każdy z nich jest w stanie skroplić około 0,7 miliarda stóp sześciennych dziennie (bcfd) gazu.

Według danych firmy analitycznej Refinitiv, całkowita ilość gazu przepływającego do Sabine spadła w niedzielę do 2,3 bcfd z wysokiego poziomu 3,8 bcfd w zeszłym tygodniu. Oprócz pracy w Sabine, przepływy gazu do Corpus spadły w niedzielę do 0,8 bcfd z 1,4 bcfd w zeszłym tygodniu,

Ponieważ Sabine jest największym terminalem eksportowym LNG działającym w Stanach Zjednoczonych, spadek zmniejszył całkowitą ilość gazu przepływającego do wszystkich krajowych terminali eksportowych do 4,1 bcfd w niedzielę z około 6,0 bcfd w zeszłym tygodniu.

Cheniere przekazał również klientom Sabine Pass, że od 5 do 13 sierpnia planowane są prace w tłoczni Gillis, które zmniejszą wydajność rurociągu Creole Trail do zakładu już od 0,8 bcfd przez dziewięć dni. Wolumen gazu przepływającego rurą Creole Trail spadła w niedzielę do 0,5 bcfd z około 1,2 bcfd w zeszłym tygodniu.

Reuters/Michał Perzyński

Spięcie BiznesAlert.pl: Szczególna dostawa LNG z USA dla PGNiG