Ciech współpracuje z Bliskim Wschodem w sektorze chemicznym

28 września 2017, 11:00 Alert

Ciech Trading z grupy Ciechu nawiązał kontakty handlowe na Bliskim Wschodzie, m.in. z firmami irańskimi. Będzie importował i dystrybuował towary z tej części świata, w tym poliolefiny – głównie polietylen i polipropylen – podała spółka w komunikacie.

fot. BASF

Rozmowy z potencjalnymi partnerami biznesowymi Ciech Trading zapoczątkował rok temu.

„Nawiązane kontakty handlowe oznaczają poszerzenie portfolio oferowanych produktów. Ciech Trading, w oparciu o długoletnią umowę współpracy z wiarygodnymi dostawcami z Iranu, Jam Petrochemical Company, Jam Polypropylene Company i Persian Gulf Petrochemical Industry Commercial Company, prowadzi m.in. sprzedaż poliolefin. Tworzywa te charakteryzują się głównie dobrą odpornością chemiczną, niską absorpcją i dobrymi właściwościami elektroizolacyjnymi” – napisano w raporcie.

Najpopularniejszymi poliolefinami są polietylen oraz polipropylen. Mają one szerokie zastosowanie w przemyśle opakowaniowym, budowlanym, samochodowym i elektronicznym.

„Chcemy, by dystrybucja wysokiej jakości tworzyw na rynku europejskim była jednym ze znaków rozpoznawczych Ciech Trading” – poinformował Artur Osuchowski, członek zarządu Ciechu.

Tomasz Grzela, prezes Ciech Trading, zwraca uwagę na stabilny wzrost potencjału rynku tworzyw sztucznych w Polsce.

„(…) oferta Ciech Trading obejmuje blisko 200 gatunków różnego rodzaju tworzyw, znajdujących zastosowanie nie tylko w branży opakowań, ale także automotive, rolnictwie, budownictwie czy produkcji elektroniki” – powiedział.

Urszula Roś, dyrektor sprzedaży Ciech Trading, poinformowała, że spółka ma pierwsze dobre referencje od klientów z Europy, którzy zakupili od niej poliolefiny z Iranu.

„Naszym celem jest stałe rozszerzanie obszaru działania, by zyskać pozycję wiodącego importera i dystrybutora tworzyw w naszej części Europy. Jesteśmy przygotowani zarówno logistycznie jak i produktowo, aby spełnić oczekiwania odbiorców poliolefin w Polsce i Europie” – powiedziała.

Oprócz umów dystrybucyjnych na sprzedaż polimerów, Ciech Trading ma umowy z partnerami strategicznym takimi jak Egyptian Petrochemicals, Formosa (USA) i Axciall (USA) na sprzedaż suspensyjnego PCW. Oferta ta dedykowana jest głównie dla producentów rur, profili okiennych i folii.

Spółka oferuje również chemikalia stałe i płynne, organiczne i nieorganiczne, kwasy, zasady oraz rozpuszczalniki.

Polska Agencja Prasowa