Columbus Energy zwiększa udziały w rynku farm fotowoltaicznych w Polsce

1 października 2020, 14:45 Alert
fotowoltaika
fot. Piotr Stępiński/BiznesAlert.pl

Columbus Energy rozwija projekty farm fotowoltaicznych w Polsce. Firma nabywa udziały w kolejnych spółkach projektowych.

Columbus buduje silną pozycję w segmencie farm fotowoltaicznych w Polsce, zwiększając swoje udziały w rynku. Pod koniec września bieżącego roku spółka zależna Columbus JV1 nabyła sto procent udziałów w 11 spółkach realizujących projekty farm solarnych o łącznej mocy 21,7 MW, z możliwością uzyskania dodatkowych 2 MW, które wystartują w tegorocznej aukcji.

– Jest to pierwszy etap z transakcji zakupu ponad 186 MW farm, którą aktualnie realizujemy. Jednocześnie to kolejny krok w kierunku realizacji naszych strategicznych celów. Zamierzamy bowiem inwestować w budowę farm, które pozostawimy w majątku Columbus Energy jako długoterminowe aktywa – komentuje Janusz Sterna, wiceprezes Columbus Energy.

Columbus Energy zintensyfikował swoje działania na rynku farm fotowoltaicznych w 2019 roku. W bieżącym roku firma nabyła udziały w kolejnych spółkach celowych, realizujących projekty farm fotowoltaicznych. Obecnie wartość wybudowanych przez Grupę farm wynosi około 45 mln zł. Kolejne 40 MW jest już w realizacji, a całość portfela mocy, jakie rozwija Columbus Energy, to ponad 1000 MW farm, o wartości rynkowej sięgającej blisko 4 mld zł.

Columbus Energy/Michał Perzyński