Czerwiński: Duży trójpak najpóźniej do końca tej kadencji Sejmu

27 września 2013, 13:27 Energetyka

Jak poinformował portal reo.pl, według Andrzeja Czerwińskiego, przewodniczącego stałej sejmowej podkomisji do spraw energetyki, duży trójpak, powinien być przyjęty przez Sejm najpóźniej do końca jego kadencji, która upływa jesienią 2015 r.

– Nie mówię już, że do końca przyszłego roku, ale przynajmniej do końca tej kadencji powinniśmy mieć pakiet ustaw przyjęty – powiedział cytowany przez reo.pl Czerwiński na sejmowej podkomisji do spraw energetyki.

Czerwiński przypomniał, że „trójpakiem” i innymi sprawami związanymi z szeroko pojętą energetyką ma się zajmować sejmowa komisja nadzwyczajna do spraw energetyki, której powołanie opóźnia się z „powodów czysto technicznych” – czytamy w reo.pl.
Portal przypomina, że Sejmowa komisja nadzwyczajna do spraw energetyki miała powstać we wrześniu, ale Sejm, choć dwukrotnie to zapowiadano, tym się nie zajął. Pod koniec sierpnia projekt skierowano do I czytania w Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich, która też nie zajęła się nową nadzwyczajną komisją.
reo.pl/CIRE