Skoda wjeżdża na autostradę elektromobilności

30 marca 2017, 13:30 Alert

Na szanghajskim Motor Show Skoda zapowiedziała ważną premierę elektrycznego Kodiaq Coupe. Na razie niewiele wiadomo jak będzie wyglądał nowy model Skody. Utrzymywany w tajemnicy wygląd nowego modelu podsyca zainteresowanie tym co Skoda pokaże w trakcie Motor Show.

Właściciel Skody Grupa Volkswagena informowała, że model Skody będzie nico zbliżony do I.D. koncepcyjnego modelu elektrycznego Volkswagena (zaprezentowanego w Paryżu w 2016 roku). Skoda ma być jednak większa, a jej wygląd ma przypominać Teslę Model X.

Na temat designu nowego modelu Skody wiadomo także, że był inspirowany sztuką obróbki kryształu, z której słyną Czechy. „W ciągu zaledwie kilku lat język projektowania w Skodzie ewoluował i przyniósł wiele niesamowitych projektów, które pokazują kierunki rozwoju marki” powiedział Karl Neuhold, szef zespołu projektantów.

Ceny, specyfikację, osiągi nowej Skody poznamy prawdopodobnie w czasie Motor Show w Szanghaju. Jeśli opierać się na dotychczasowych informacjach na temat modelu I.D. Volkswagena można przypuszczać, że mający się pojawić w masowej produkcji za kilka lat model Skody Kodiaq Coupe będzie miał ponad 400 km zasięgu i być może będzie także wyposażony w dwa silniki elektryczne dające napęd na 4 koła. Na razie pewne jest, że Kodiaq SUV w wersji hybrydowej pojawi się w masowej produkcji w 2019 roku.

Agata Rzędowska