Media

Czystki jak w stanie wojennym – działacz opozycji antykomunistycznej i dziennikarz Dwójki prześladowany przez Polskie Radio za uczestnictwo w społecznym komitecie K. Nawrockiego

PR dostało z MKiDN prawie 25 mln zł Fot. HB/ graf - arch. + re/ MA

W siedzibie Polskiego Radia znowu powiało stanem wojennym. Władze PR chcą zwolnić dawnego działacza opozycji antykomunistycznej Wacława Holewińskiego, który skorzystał ze swoich praw obywatelskich i jest w  społecznym komitecie jednego z kandydatów na prezydenta RP – podała Niezależna. pl.

Holewiński znalazł się na liście społecznego komitetu poparcia obywatelskiego kandydata na prezydenta RP Karola Nawrockiego.

„Aktywność polityczna”

Jak napisał Tomasz Grodecki –  dziennikarz Niezależnej. pl – Wacław Holewiński, publicysta radiowej Dwójki prześladowany za PRL, „(…) podczas rozmowy został poinformowany, że likwidator Polskiego Radia << w związku z aktywnością polityczną, polegającą na obecności w komitecie honorowym>> podjął decyzję o rozwiązaniu umowy o pracę” – podał.

„Dyrekcja zaproponowała mu rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Holewińskiemu przedstawiono dokument już podpisany przez likwidatora. Dziennikarz nie zgodził się na przyjęcie takiego rozwiązania” – napisał Grodecki w Niezależnej pl. i na swoim profili na X. „Dwójka” nie wyemitowała w Polskim Radiu już zrealizowanych, cyklicznych audycji Holewińskiego pt. „Zaułki historii”.

Zakazy pracy: teraz i sprzed ponad 40 lat

Jak przypomina Niezależna, w PRL Holewiński od władz reżimu otrzymał zakaz pracy, teraz jest wyrzucany z Polskiego Radia. Stało się to w rok po bezprawnym przejęciu przez rząd Donalda Tuska miediów publicznych i zaintalowaniu przez koalicję marionetkowych, także nielegalnie powołanych władz TVP, PR i PAP.

„Od 1977 był współpracownikiem Niezależnej Oficyny Wydawniczej, od 1978 do ogłoszenia stanu wojennego kierował Niezależną Spółdzielnią Wydawniczą. W 1979 ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Od marca 1981 był pracownikiem Krajowej Komisji Koordynacyjnej Niezależnego Zrzeszenia Studentów. W styczniu 1982 został internowany, w sierpniu 1982 został zwolniony” – napisał Tomasz Grodecki.

Obywatelską kandydaturę Karola Nawrockiego popiera już ponad 500 znanych osób, w tym m.in. ludzie nauki, artyści i dawni opozycjoniści.

 

oprac. hub/ Niezależna.pl/ X  T. Grodeckiego


Powiązane artykuły

Tinder rozszerza weryfikację zdjęć profilowych

Od kilku dni nowi użytkownicy aplikacji Tinder w Kalifornii muszą weryfikować swoje profile za pomocą technologii rozpoznawania twarzy –  przekazali...

Koncesje TV Republika i wPolsce24 nadal ważne

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji złożyła skargę kasacyjną na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie koncesji naziemnych Republiki i wPolsce24....

Prezes SDP o skazaniu red. Duklanowskiego: dowód na to, jak stronnicze bywają sądy w Polsce

Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich skomentowała wyrok sądu, który skazał red. Tomasza Dulanowskiego za ujawnienie tzw. afery kopertowej obciążającej  b. marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego...

Udostępnij:

Facebook X X X