Dostawa systemu pk. “Rosomak BMS”

14 lipca 2015, 10:00 Bezpieczeństwo

(MON) W piątek, Inspektorat Uzbrojenia rozpoczął procedurę udzielenia zamówienia publicznego skierowanego do podmiotów krajowych w postępowaniu na dostawę Systemu Zarządzania Walką Szczebla Batalionu (SZWSB) – kryptonim „ROSOMAK BMS”.

Polski Rosomak w Afganistanie,jpeg

W związku z tym, że zamówienie jest związane z ochroną podstawowego interesu bezpieczeństwa państwa, jest ono prowadzone z wyłączeniem ustawy prawo zamówień publicznych.

W ramach postępowania wybrany zostanie system teleinformatycznego wsparcia dowodzenia, który będzie instalowany w pierwszej kolejności na wozach KTO ROSOMAK użytkowanych w SZ RP. Zawarcie umowy przewiduje się w I kwartale 2016 r.

Żołnierze zostaną wyposażeni w sieciocentryczny system wsparcia dowodzenia klasy C4ISR – Command, Control, Communication, Computers, Intelligence, Surveillance, Reconnaissance. Przekładając oznacza to: dowodzenie, kontrola, łączność, komputery, wywiad, obserwacja i rekonesans.

Dzięki sieciocentrycznym systemom klasy C4ISR dowódcy różnych szczebli – od plutonu po dywizję – otrzymują na bieżąco informacje o sytuacji na polu walki.