Drogi bez Alpine Bau | Będą nowe ekspresówki | PKP Cargo chce porozumienia z partnerami społecznymi

25 czerwca 2013, 08:29 Alert

INFRASTRUKTURA

Ustanowienie przestrzeni powietrznej z Litwą uchwalone przez Sejm

(www.transport.gov.pl)

Sejm uchwalił ustawę o ratyfikacji umowy o ustanowieniu Bałtyckiego Funkcjonalnego Bloku Przestrzeni Powietrznej pomiędzy Polską i Litwą. Umowa została podpisana 17 lipca 2012 r. w Wilnie. Umowa jest elementem budowania porozumienia ogólnoeuropejskiego w sprawie wspólnego budowania jednolitego nieba.

Drogi powstaną bez Alpine Bau

(www.gddkia.gov.pl)

Dwa kontrakty drogowe realizowane dotychczas przez firmę Alpine Bau zostaną dokończone przez innych wykonawców. Firma przestała wywiązywać się z zapisów umów podpisanych z GDDKiA, dlatego GDDKIA wypowiedziała spółce umowy na realizację budowy drogi krajowej nr 16 od Biskupca do Borek Wielkich i drogi ekspresowej S5 Poznań – Wrocław odc. Kaczkowo-Korzeńsko.

Rozbudowa DK 65 z nowym współfinansowaniem

(www.gddkia.gov.pl)

Kolejnym, po wybudowaniu obwodnic trzech miast (Gołdapi, Olecka i Ełku) etapem modernizacji drogi krajowej 65 jest przebudowa odcinka Gołdap – Kowale Oleckie. Inwestycja ta współfinansowana jest ze środków pochodzących z Unii Europejskiej oraz Federacji Rosyjskiej (Europejski Instrument Sąsiedztwa i Partnerstwa) w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska-Rosja 2007-2013.

Będą nowe drogi ekspresowe. Ogłosiliśmy pięć przetargów

(www.gddkia.gov.pl)

Postępowania na budowę ponad 66 km nowych dróg ekspresowych ogłosiła GDDKiA. Dzięki temu przybędą trzy kolejne odcinki S3 oraz odcinki drogi ekspresowej S7. Od początku roku do dziś GDDKiA ogłosiła już 16 przetargów na 189 km nowych dróg ekspresowych.

Postępowania dotyczą odcinków dróg w woj. lubuskim, warmińsko-mazurskim i małopolskim

IX Parowozjada już za dwa miesiące

(www.pkp-cargo.pl)

W ostatni weekend wakacji, w dniach 24-25 sierpnia, zapraszamy do Chabówki koło Zakopanego na  IX  Parowozjadę. To organizowane przez PKP Cargo święto miłośników kolei i pasjonatów dobrej rodzinnej zabawy. Już za dwa miesiące zapraszamy Państwa na weekend wypełniony atrakcjami skierowanymi przede wszystkim do rodzin i dzieci.

PKP Cargo deklaruje wolę porozumienia z partnerami społecznymi

(www.pkp-cargo.pl)

PKP Cargo informuje, że jest gotowe prowadzić negocjacje z partnerami społecznymi na temat paktu gwarancji pracowniczych. Tak jak w poprzednich latach PKP Cargo kontynuuje dobre tradycje negocjowania spraw związanych z przyszłością pracowników ze związkami zawodowymi. Dotyczy to w szczególności paktu gwarancji pracowniczych.

Wyłączenie z eksploatacji zespołu trakcyjnego PKP SKM w Trójmieście

(www.utk.gov.pl)

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego wydał decyzję administracyjną z rygorem natychmiastowej wykonalności, wyłączającą z eksploatacji elektryczny zespół trakcyjny