Media

Dwie debaty prezydenckie przed II turą wyborów?

W środę 21 maja o godz. 20.00. odbędzie się kolejna debata prezydencka, między dwoma kandydatami, popieranym przez PiS Karolem Nawrockim i Rafałem Trzaskowskim z KO. Do organizacji debaty TVP zaprosiła TVN i Polsat. Publiczny nadawca nie zgodził się na zaproponowany przez sztab Nawrockiego udział telewizji Republika, telewizji wPolsce24 i telewizji Trwam.

Rozmowy sztabowców obu kandydatów doprowadziły do porozumienia w sprawie samej debaty, ale TVP w likwidacji nie zgodziła się na udział w niej trzech konserwatywnych stacji.

Druga debata w Republice?

Szef telewizji Republika Tomasz Sakiewicz poinformował, że jeśli TVP nie zgodzi się na udział wszystkich telewizji w organizacji debaty to Republika zorganizuje swoją, konkurencyjną debatę, która odbędzie się 21 maja o 18.00.

Sztab Rafała Trzaskowskiego stoi przed sporym dylematem. Rafał Trzaskowski walczy przecież o głosy konserwatywnych wyborców, a ewentualny występ w Republice mógłby pozytywnie wpłynąć na jego notowania.

Przerwane rozmowy

Z doniesień medialnych wynika, że szczegóły debaty nie zostały jeszcze ustalone, a we wtorek przed południem rozpoczęło się drugie spotkanie sztabów, które miały ustalić szczegóły debaty. Szefowa sztabu Trzaskowskiego Wioletta Paprocka poinformowała, że wtorkowe rozmowy zostały nagle przerwane.

Wszystkiemu zaprzecza rzecznik PiS Mateusz Kurzejewski.

TVP poinformowała, że więcej na temat debaty zostanie przekazane po ustaleniu szczegółów między sztabami. Debatę moderować ma Joanna Dunikowska-Paź z TVP.

W pierwszej turze wyborów prezydenckich Rafał Trzaskowski otrzymał 31,36 proc. głosów, a Karol Nawrocki 29,54 proc. Frekwencja wyniosła 67,31 proc.

łoz/ X


Powiązane artykuły

Sztuczna inteligencja i człowiek. Fot. Freepik

Ukraińscy dziennikarze o AI w pracy redakcyjnej

W południowo-zachodniej części Ukrainy dziennikarze oraz trenerka medialna Wiktoria Osynska wzięli udział w sesji szkoleniowej dotyczącej sztucznej inteligencji. Spotkanie zorganizowało...

Czy przepisy o ochronie rynków cyfrowych UE przed Big Techami będą złagodzone?

Komisja Europejska zamierza przyznać amerykańskim gigantom technologicznym prawo głosu w zakresie wdrażania ustawy o rynkach cyfrowych (DMA) – napisano na...
Sąd Najwyższy. Źródło: Wikipedia

Sąd Najwyższy ma dzisiaj orzec, czy wybory prezydenckie są ważne

Trwa posiedzenie Sądu Najwyższego, który ma wydać orzeczenie dotyczące ważności wyborów prezydenckich odbywających się 18 maja i 1 czerwca 2025...

Udostępnij:

Facebook X X X